Pasaulē ir palikuši mazāk nekā 80 Sumatras degunradžu sugas pārstāvji, un ir ļoti maz cerību, ka suga izdzīvos.
Pagājušajā sestdienā vienā no Indonēzijas nacionālajiem parkiem piedzima 25 kilogramus smags Sumatras degunradžu teļš, vēsta BILD. Pēc zinātnieku domām, šī suga tiek uzskatīta par mazāko degunradžu dzimtā un šobrīd ir apdraudēta. Tāpēc Indonēzijas vides ministre Siti Nurbaja Bakara reaģēja uz šo notikumu, sakot, ka šis ir otrais 2023. gadā dzimušais Sumatras degunradzis. Pēdējo 11 gadu laikā Way Kambas nacionālajā parkā Sumatras austrumu daļā aizsardzības programmas ietvaros ir piedzimuši pieci degunradži.
Kopumā, saskaņā ar Pasaules Dabas fonda organizācijas datiem, kas nodarbojas ar savvaļas dabas aizsardzību, šobrīd pasaulē ir palikuši mazāk nekā 80 šīs degunradžu sugas īpatņi, kas galvenokārt dzīvo Indonēzijas Sumatras salā un Borneo salā.
Sumatras degunradzis parasti izaug līdz 145 centimetriem skaustā un sver ne vairāk kā 2 tonnas, savukārt viņu kolēģi baltie degunradži var izaugt līdz 2 metriem un pieņemties svarā līdz 5 tonnām!
Turklāt Sumatras degunradži izceļas ar bagātīgu apmatojumu, viņi piedzimst ar melniem matiem, neskatoties uz to, ka tie dzīvo tropos ar gada vidējo temperatūru virs +20⁰С.
Zinātnieki ir vienisprātis, ka šī suga ir izmirušā vilnas degunradžu tuvākais radinieks. Tajā pašā laikā, ja tie izmirs, populāciju atjaunot nebūs iespējams, jo ir pārkāpts tās vēsturiskais areāls: degunradži dzīvo vienatnē, un tikai vienai mātītei ir nepieciešama 15 kvadrātkilometru meža platība, bet tēviņam – ap 50. Bet, tā kā Sumatras un Borneo meži ir ļoti sadrumstaloti, mātītes un tēviņi vienkārši nevar satikties, lai vairotos.
Diemžēl šie dzīvnieki ar lielām grūtībām iemācījās vairoties nebrīvē: pirmā Sumatras degunradžu audzēšanas programma sākās 1889. gadā, bet pirmais veselais teļš piedzima vairāk nekā gadsimtu vēlāk, 2001. gadā. Un arī tad, lai viņš normāli attīstītos dzemdē un varētu piedzimt, viņa mamma tika atbalstīta ar hormonālo terapiju…