Daži cilvēki uzskata, ka palīdz dzīvniekiem, aizvedot uz mežu pēc svētkiem pāri palikušos ķirbjus. Taču speciālisti skaidro, ka tas var tikai kaitēt faunai, jo ķirbju mīkstums mazajiem dzīvniekiem var izraisīt caureju un dehidratāciju. Par to medijam IFLScience pastāstīja Woodland Trust mijiedarbības un sabiedrisko attiecību speciālists Pols Bantons
Viņaprāt, galvenā problēma ķirbju mešanā mežā ir tā, ka mīkstumu var apēst eži, kuri novembra sākumā pirms ziemas miega aktīvi pieņemas svarā.
Tomēr ķirbji var radīt problēmas šiem mazajiem dzīvniekiem, izraisot caureju un dehidratāciju. Tas ne tikai apgrūtina viņu dzīvi, bet dažos gadījumos var pat izraisīt nāvi.
Turklāt atlikušajos Helovīna ķirbjos var būt sveces un plastmasas rotājumi, kas var būt nāvējoši savvaļas dzīvniekiem, ja tie tiek norīti. Pūstošie ķirbji piesaista arī žurkas, kuras mežā parasti sastopamas reti. Saskaņā ar Woodland Trust datiem, barības vielu pārpalikums ķirbjos var negatīvi ietekmēt augsnes līdzsvaru.
“Ķirbju mīkstums var būt bīstams ežiem, pievilināt žurkas, un tam ir postoša ietekme uz meža augsni, augiem un sēnēm,” rezumē Bantons.
Tā vietā, lai ķirbjus atstātu mežā, vides speciālisti iesaka citus iznīcināšanas veidus, piemēram, tos kompostēt vai izmantot lopbarībai, kas var būt drošāk videi un savvaļas dzīvniekiem.