24.oktobrī uz Lietuvas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstniecības Lietuvā pagaidu pilnvarotais lietvedis Aleksandrs Jelkins, kuram tika nodota protesta nota par piemiņas plāksnes, kas veltīta bijušā ārlietu ministra arhibīskapa Mečislova Reiņa piemiņas iemūžināšanai, iznīcināšanu Krievijas Vladimiras pilsētas kapsētā
Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāvji norādīja, ka šis nav pirmais gadījums, kad Krievijā tiek nojaukti režīma upuriem veltītie pieminekļi. Šāda rīcība nav vērtējama atšķirīgi no vēsturiskās patiesības un staļiniskā totalitārā režīma upuru piemiņas nomelnošanas, tāpēc ministrija pieprasīja atbildīgajām Krievijas iestādēm atjaunot nopostītos pieminekļus.
Tāpat Ārlietu ministrijas pārstāvji pauda sarūgtinājumu par to, ka vienlaikus ar padomju represijās cietušo cilvēku pieminekļu iznīcināšanu vienā Krievijas apgabalā, citā tika izveidots piemineklis bēdīgi slavenajam cariskās Krievijas impērijas ierēdnim Mihailam Muravjovam, bēdīgi slavenam ar savu brutalitāti un piespriestiem nāvessodiem daudziem 1863.-1864.gada sacelšanās dalībniekiem. Tūkstošiem tika izsūtīti piespiedu darbam Sibīrijā. Piemineklis Muravjovam tika atklāts Kaļiņingradas apgabalā.
Lietuvas diplomāti uzsvēra, ka šī nav pirmā reize, kad Krievijā tiek nojaukti pieminekļi, kas veltīti Staļina totalitārā režīma upuriem. Šā gada aprīlī Permas apgabalā tika nojaukts piemineklis tur apglabātajiem trimdiniekiem no Lietuvas un Polijas, bet maijā Irkutskas apgabalā Pivovarikas ciemā tika demontēts 1937. gadā celtais poļu piemineklis un lietuviešu krusts, kuri godināja represētos lietuviešu un poļu trimdiniekus un politieslodzītos.
Krievijas Federācijas atbildīgajām institūcijām tiek prasīts pēc iespējas ātrāk noskaidrot šī Vladimiras pilsētā notikušā vandālisma akta apstākļus un saukt vainīgos pie atbildības un nekavējoties atjaunot Mečislova Reiņa piemiņai veltīto piemiņas plāksni.