Telegram noliedz jebkādas attiecības ar Krievijas tiesībaizsardzības iestādēm. Bijusī Krievijas Iekšlietu ministrijas īpaši svarīgu lietu izmeklētāja Natālija Klišina pirms dažām dienām intervijā Krievijas medijiem pastāstīja par “kanālu” saziņai ar Telegram, lai iegūtu informāciju.
”Tiesībaizsardzības iestādēm ir kanāls saziņai ar Telegram, lai izmeklēšanas laikā iegūtu nepieciešamo informāciju”, medijiem teica bijusī Iekšlietu ministrijas īpaši svarīgu lietu izmeklētāja Natālija Kļišina.
“Jā, saņēmām informāciju no Telegram. Ir īpašs kanāls tieši darbam ar tiesībsargājošajām iestādēm,” viņa sacīja.
Kļišina apgalvo, ka pati nav lūgusi pieeju apsūdzēto sarakstei, bet saņēmusi materiālus no operatīvajiem darbiniekiem.
“Viņi to ir saņēmuši paši no tehniskajiem speciālistiem, tai skaitā Telegram speciālistiem, kuri ir atvēlēti tieši attiecībām ar tiesībsargājošajām iestādēm. Kā situācija pastāv, kā saka, uz zemes, uz vietām, es nezinu. Es domāju, ka, iespējams, ir zināmi sarežģījumi, bet kopumā ir mijiedarbība,” sacīja bijusī izmeklētāja.
“Savā vēsturē Telegram nav izlaidusi nevienu korespondences baitu trešajām personām. Telegram nav speciālistu, kas būtu atveltīti “attiecībām ar tiesībaizsardzības iestādēm”, jo šādas “attiecības” principā nekad nav bijušas”, atsaucoties uz Kļišinas teikto, norāda Telegram.
Telegram noliedz šādu speciālistu klātbūtni. “Mēs vēlreiz mudinām lietotājus aizsargāt savus Telegram kontus ar mākoņa paroli. Pretējā gadījumā viņu konti ir neaizsargāti pret uzbrukumiem no vietējiem telekomunikāciju operatoriem, kuri var sazināties ar tiesībaizsardzības iestādēm,” uzsvēra Telegram.
Kļišina sacīja, ka informācijas iegūšanu par interneta lietotājiem regulē likums: tiesībsargājošajām iestādēm ir jāsaņem tiesas lēmums, un tikai šajā gadījumā informācijas operators, piemēram, sociālais tīkls, var sniegt izmeklēšanai nepieciešamos datus.