Dzīvnieks zoologu rokās nokļuvis pēc tam, kad to notrieca automašīna un nogādāja veterinārajā klīnikā. Vietējie speciālisti nevarēja noteikt, kas atrodas viņu priekšā, viņiem izdevās tikai saprast, ka paciente ir sieviete, raksta New Voice.
Nesen publicētā pētījumā noskaidrots, ka dzīvnieka māte bijusi pampas lapsa, bet tēvs bijis nezināmas šķirnes mājas suns. Pēc ekspertu domām, šis ir pirmais reģistrētais lapsas un suņa pārošanās gadījums.
Dzīvniekam ir tāda pati uzbūve kā vidēja izmēra sunim, lielas smailas ausis, garš purns ar melnu degunu un izteiktas brūnas acis, ko ieskauj bieza, rupja melnbrūna kažokāda ar baltiem un pelēkiem plankumiem visā tā garumā. Jaunajai savvaļas suņu dzimtai tās aizbildņi un pētnieki deva vārdus “graxorra” un “dogxim”.
Pirmais segvārds ir sakne ar “grax” no “graxaim-do-campo”, kas ir pampas lapsas parastais nosaukums portugāļu valodā, un “orra” no “cachorra”, kas portugāļu valodā nozīmē “suns”.
Akadēmiķi šo dzīvnieku nodēvēja arī par “dogxim” vārdu “suns” un “xim” saplūšanas rezultātā no vārdiem “graxaim do campo”.
Komanda atzīmēja, ka Dogksims izskatījās gan kā suns, gan lapsa, un tam bija abu sugu paradumu kombinācija. Viņš atteicās no ēdiena un ēda dzīvus grauzējus; rēja kā suns, bet tam bija bieza, tumša kažokāda, līdzīga lapsai; un sākumā viņš baidījās no cilvēkiem.
Dzīvnieks tika sterilizēts kā daļa no ārstēšanas, tāpēc zinātnieki nezina, vai viņš būtu spējis vairoties, taču viņi uzskata, ka tas bija iespējams.
Zinātnieki pētīja dogksima gēnus un atrada 76 hromosomas. Tik daudz hromosomu ir tikai vienai suņu dzimtai, krēpjainajam vilkam, un tas tik ļoti atšķiras no nesen atklātā Brazīlijas dzīvnieka, ka zinātnieki to izslēdz.
Tajā pašā laikā zinātnieki skaidro, ka hromosomu skaits pilnībā izskaidrojams ar vecāku sugu piederību. Sunim ir 78 hromosomas, bet pampas lapsai – 74.
Diemžēl Dogksims nomira nezināmu iemeslu dēļ.