33.Šnobela (Ig Nobel Prize) prēmijas pasniegšanas ceremonija notika Hārvardas Universitātē. To piešķir par amizantākajiem sasniegumiem dažādās zinātnes jomās, kas “vispirms liek smieties, bet pēc tam liek aizdomāties”. Laureāti tika izvēlēti 10 kategorijās. Kurš uzvarēja?
Ķīmija/ģeoloģija
Šajā nominācijā uzvarēja poļu pētnieks Jans Zalasievičs, kurš mēģināja izskaidrot, kāpēc daudziem zinātniekiem patīk laizīt akmeņus.
Literatūra
Galveno balvu saņēma zinātnieku komanda no Francijas, Lielbritānijas, Malaizijas un Somijas. Viņi pētīja, vai sajūtas, ko cilvēki piedzīvo, atkārtojot vienu vārdu daudzas, daudzas, daudzas reizes, ir patīkamas.
Mehāniskā inženierija
Uzvarēja pētnieku komanda no Indijas, Ķīnas, Malaizijas un ASV par veiksmīgiem mēģinājumiem “atdzīvināt” mirušu zirnekli. Pamatojoties uz veidu, kā tās kājas saspiežas un atspiežas, zinātnieki ir radījuši mehānisku instrumentu dažādu priekšmetu, tostarp neregulāras formas, satveršanai.
Veselības aprūpe
Šajā kategorijā uzvarēja pētnieki no Dienvidkorejas un ASV par “Stenfordas tualetes” (attelā) izgudrošanu . Šī ir ierīce, kas izmanto dažādas tehnoloģijas, lai uzraudzītu un ātri analizētu cilvēku izdalītās vielas.
Komunikācija
Galveno balvu saņēma zinātnieki no Argentīnas, Spānijas, Kolumbijas, Čīles, Ķīnas un ASV par ačgārni (no beigām uz priekšu) runāt spējīgu cilvēku garīgās aktivitātes izpēti.
Medicīna
Pirmo balvu saņēma pētnieki no ASV, Kanādas, Maķedonijas, Irānas un Vjetnamas par līķu izmantošanu, lai pētītu, vai apmatojuma daudzums abās cilvēka nāsīs ir vienāds.
Uzturs
Divi japāņu zinātnieki tika nosaukti par līderiem viņu eksperimentos, lai noteiktu, kā elektrificēti irbulīši un dzeramā salmiņi var mainīt ēdiena garšu.
Izglītība
Pirmajā vietā ierindojās pētnieku grupa no Ķīnas, Kanādas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Īrijas, ASV un Japānas par metodisko pētījumu par garlaicības procesu skolotājiem un skolēniem.
Psiholoģija
Par labākajiem nominācijā atzīti trīs zinātnieki no ASV, kuri veica eksperimentu uz ielas, pētot cilvēku uzvedību. Viņa mērķis bija noskaidrot, cik garāmgājēju apstājas, lai paskatītos uz augšu, ieraugot svešiniekus.
Fizika
Pirmo balvu sadalīja pētnieki no Spānijas, Galīcijas, Šveices, Francijas un Apvienotās Karalistes, kuri izvērtēja, kā anšovu seksuālā aktivitāte ietekmē okeāna ūdens sajaukšanās pakāpi.