Krievija 2022.gadā Ukrainā raidīja no 10 miljoniem līdz 11 miljoniem artilērijas šāviņu, lēš kāda Rietumu amatpersona, kas runāja ar Reuters, vēloties palikt anonīma.
Tajā pašā laikā Krievija grasās tikai palielināt munīcijas ražošanu līdz diviem miljoniem gadā, sacīja aģentūras avots. Pēc viņa teiktā, valsts šo rādītāju var sasniegt vairāku gadu laikā.
“Ja pagājušajā gadā iztērējāt 10 miljonus patronu un atrodaties kaujas vidū un varat saražot tikai vienu vai divus miljonus gadā, es nedomāju, ka tā ir ļoti spēcīga pozīcija,” Reuters sacīja amatpersona.
Aģentūras sarunas biedrs piebilda, ka Krievija drīzumā varēs saražot aptuveni 200 tankus gadā, taču ar to nepietiks, lai segtu savus lielos zaudējumus Ukrainā. Pēc amatpersonas teiktā, 2022. gadā Krievijas armija zaudēja aptuveni 4000 smagās tehnikas vienību un vairāk nekā 100 lidmašīnu. Viņš piebilda, ka karā Ukrainā tika nogalināti vai ievainoti 270 tūkstoši Krievijas karavīru.
2023. gada jūlijā Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu apmeklēja Ziemeļkoreju. Baltais nams paziņoja , ka Maskava paļaujas uz Phenjanas palīdzību ieroču krājumu papildināšanā. Reuters sarunu biedrs ir pārliecināts, ka sarunas KTDR bija vērstas uz Krievijas armijas nodrošināšanu ar šāviņiem un “parādīja Krievijas varas iestāžu izmisumu”.
“Maskavai ir jāvēršas pie šiem apšaubāmajiem partneriem, lai atbalstītu savu iebrukumu Ukrainā, kas Krievijas armijai kļūst par katastrofu. Un tas Krievijai maksās daudz naudas, jo Ziemeļkoreja mēģinās to pārvērst par labu darījumu,” sacīja amatpersona.
Pagājušajā vasarā The Insider rakstīja, ka Krievijai joprojām ir padomju artilērijas arsenāls, taču daža veida šāviņi nav saglabājušies. Turklāt daudzi lādiņi no PSRS mantojuma tika iztērēti divu Čečenijas karu laikā, Gruzijas karagājienā, karā Ukrainā 2014.-2015.gadā un kampaņā Sīrijā.
Izdevums vēstīja, ka Krievija 2014.gadā uzsāka programmu artilērijas un raķešu noliktavās saglabāto šāviņu atjaunošanai. Līdz 2017. gada beigām šīs programmas ietvaros tika atgūti 1,7 miljoni visa veida munīcijas un raķešu.