Vasara un karstums parasti stimulē liela šķidruma daudzuma patēriņu. Daži uzskata, ka ar alu var remdēt slāpes, taču šeit netiek ņemts vērā, ka alus pudelē ir būtisks daudzums tīra alkohola.
Pastāstīsim, kas notiks ar ķermeni, ja katru dienu dzersiet alu.
Regulāra alus dzeršana var izraisīt alkoholismu un ne tikai
Regulāra alus lietošana var izraisīt alus alkoholisma attīstību.
Alus satur daudzas kaitīgas vielas, kas izraisa intoksikāciju. Tās ir fūzu eļļas, aldehīdi, ēteri un metanols, kas ne tikai pastiprina intoksikācijas sekas, bet arī negatīvi ietekmē cilvēka iekšējos orgānus un ķermeni kopumā.
Ja alu lieto katru dienu, tas var radīt svara problēmas. Oglekļa dioksīds un raugs paplašina kuņģi, savukārt alkohols kairina gremošanas trakta sensorus un bloķē sāta centrus. Tāpēc pēc alus, tāpat kā patiesībā pēc citiem alkoholiskajiem dzērieniem, parasti gribas ēst daudz.
Pēc mediķu domām, ikdienas alus patēriņa sekas var būt:
Sirds sieniņu sabiezēšana, sirds dobuma paplašināšanās, tā sauktā “alus sirds”, sirds muskuļa nekroze un pat sirdslēkmes.
Dažādi kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, gastrīts, pankreatīts, hepatoze, aknu ciroze, traucēta nieru darbība, ekstremitāšu pietūkums, sejas pietūkums.
Smadzeņu darbības traucējumi, smadzeņu šūnu nāve, demences attīstība, epilepsija, redzes un dzirdes orgānu bojājumi, miega traucējumi utt.
Var rasties perifērās nervu sistēmas traucējumi, demence, pasliktinās redze un dzirde, parādās miega traucējumi, iespējama neiropātija.
Hormonālā fona un reproduktīvās funkcijas traucējumi.
Alus ietekme uz vīrieša organismu
Alus ikdienas lietošana var izraisīt vīriešu aptaukošanos un “alus” vēdera parādīšanos. Alkohola un fitohormonu ietekmē liekās kalorijas var nogulsnēties uz vēdera.
Vīrietis sāk pārvērsties par sievieti – palielinās krūtis, taukaudi tiek nogulsnēti atbilstoši sievietes tipam. Spermatozoīdi kļūst neaktīvi, to skaits samazinās, pazeminās libido, sākas erekcijas problēmas.
Kā regulāra alus lietošana ietekmē sievietes organismu
Alus patēriņš var ietekmēt arī sievietes ķermeni, galvenokārt uz hormonālā fona. Sievietēm var novērot balss raupjumu, rugāju un ūsu parādīšanos, libido un reproduktīvo funkciju pavājināšanos. Sievietēm rodas menstruālā cikla traucējumi, samazinās apaugļošanās un veselīgas dzemdības iespējas.
Alus labās īpašības vīriešiem un sievietēm
Alus satur daudz vitamīnu un minerālvielu. Tie ir vitamīni B1 un B2, aminoskābes, kālijs, nātrijs, magnijs, fosfors, antioksidanti, organiskās skābes, flavonoīds ksantohumols, kas nomāc kancerogēnu darbību. Pateicoties cukura saturam, alus var ātri papildināt enerģijas rezerves.
Turklāt alus var mazināt sāpes, un, pateicoties raugam, tas novērš noteiktu patogēnu vairošanos.
Alus dzeršanas bīstamība vasarā
Dzerot alu karstā vasaras dienā, svīšana palielina siltuma pārnesi. Ir zināms, ka alum ir diurētiska iedarbība, savukārt cilvēks nepamana, kā tā vietā, lai remdētu slāpes, viņš zaudē šķidrumu. Līdz ar dehidratāciju sākas alkohola intoksikācija.
Kam nevajadzētu dzert alu
Tā kā alus kairina gremošanas trakta augšējo daļu, tas ir stingri kontrindicēts cilvēkiem, kuri cieš no hroniskām gremošanas sistēmas slimībām, īpaši gastroezofageālā atviļņa slimība, hronisks gastrīts, peptiska čūla un hronisks pankreatīts.
Atteikties no alus ir labāk cilvēkiem, kuri cieš no cukura diabēta, augsta asinsspiediena un sirds un asinsvadu slimībām.
Izslēgt alu vajadzētu grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti.
To nedrīkst lietot bērni un pusaudži.