Pēc žurnālistu domām, Krievijas vadības amatpersonu piedzeršanās gadījumi ir ievērojami palielinājušies kopš marta, kad Ukraina paziņoja par pretuzbrukumu un Starptautiskā Krimināltiesa izsludināja Putinu meklēšanā.
Kremļa amatpersonas visas dienas garumā izdzer vismaz vienu pudeli degvīna, mēģinot tikt galā ar militāro spriedzi. To raksta medijs “Verstka”, atsaucoties uz informētiem avotiem.
Pēc žurnālistu domām, augsta ranga Krievijas valdības pārstāvji uz sanāksmēm ierodas piedzērušies un iereibuši, darba dienas laikā dzerot degvīnu, konjaku un vīnu.
Kopš 2023. gada marta – īpaši pēc ziņām par Ukrainas pretuzbrukumu, par pasludināto Vladimira Putina un tiesībsarga Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi – Krievijas amatpersonas un elite sākuši dot priekšroku stiprajiem dzērieniem.
Pēc mediju sarunu biedra teiktā, Krievijas amatpersonas alkoholu lietojušas darbā arī pirms pilna mēroga iebrukuma, dienu sākot ar glāzi degvīna. Bet tagad arvien vairāk cilvēku Krievijas valdībā dienas laikā izdzer veselu pudeli. Pēc avota teiktā, šādā veidā amatpersonas cenšas tikt galā ar vilšanos pēc neveiksmes pēc iebrukuma Ukrainā.
“Viena no Urālu apgabala vicegubernators vairākkārt vakaros sācis saraksti ar šīs ziņas autoru, parasti aicinot viņu uz vakariņām… pēc kara sākuma vienā no ziņojumiem vicegubernators atzinās, ka ”kož” un sācis dzert vairāk: ar pasēdēšanu kompānijās vien nepietiek, pēc tām viņam tagad vajag “iedzīt iekavēto,” raksta “Verstka”.
Tajā pašā laikā izdevuma avoti apgalvo, ka Kremlis nesen dubultoja vīna daudzumu oficiālajās pieņemšanās līdz divām pudelēm uz vienu cilvēku.
Tiek atzīmēts, ka ziņas par pārmērīgu alkohola lietošanu elites vidū sakrīt ar ziņām par krasu degvīna un antidepresantu pārdošanas apjoma pieaugumu pēc tam, kad Putins pērn lika iebrukt Ukrainā. Tajā pašā laikā Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško mudina sabiedrību samazināt alkohola patēriņu pēc tam, kad Krievijas vidienē šomēnes ar metanolu saindējušies vismaz 36 cilvēki.
Tomēr, pēc “Verstka” teiktā, valdības amatpersonas neuzrāda pazīmes, kas liecinātu par alkohola patēriņa samazināšanu, neskatoties uz ziņojumiem par sanāksmju kavēšanu un atcelšanu, nelegālo vielu lietošanu un pasākumu apmeklēšanu reibuma stāvoklī.