Tiekoties ar kara korespondentiem, Putins atkārtoja tēzes par “Ukrainas bruņoto spēku milzīgajiem zaudējumiem un Krievijas armijas panākumiem”. Vai tas ir propagandas elements vai Putins apzināti maldina savu apkārtni? Par to savu viedokli izteica bijušais Ukrainas Drošības dienesta vadītāja vietnieks, rezerves ģenerālmajors Viktors Jaguns.
Es neticu, ka Putins ir idiots. Daudzi saka, ka viņš pats ir gudrs, bet vienkārši ir slikti izpildītāji, kas viņam nenodod nepieciešamo informāciju. Esiet droši, ka Putinam, bijušajam izlūkdienesta darbiniekam, ir trīs vai četri avoti, kas nav atkarīgi viens no otra, viņš noteikti zina patiesību.
Tāpēc visu, ko viņš vakar teica (ja tas bija viņš, jo par dubultniekiem ir dažādas sazvērestības teorijas), viņš zināja, ko runā. Putins apzināti raidīja melus, meloja visu vakaru, tāpēc šis ir īstais, kāds viņš ir, cita nebūs.
Neskatoties uz visiem kareivīgajiem paziņojumiem, Putins teica, ka ir gatavs sarunām. Vai Kremļa galva joprojām uz tām paļaujas?
Kādas sarunas, uz kādiem noteikumiem? Ik pa laikam kāds no Krievijas deputātiem paziņo nosacījumus, kuriem neviens nepiekritīs. No pēdējā laikā teiktā, “senators” no Krimas Sergejs Cekovs, kurš bija vai pat joprojām ir Ukrainas varonis, piedāvāja atdot Odesas, Mikolajivas un Harkivas apgabalus Krievijai, bet viņi par to atbildēs ar sarunām. Normāli? Kura valsts piekritīs šādiem nosacījumiem? Viss, ko viņi saka, tie ir tikai viņu noteikumi.
Putins izteica arī tēzi par “sanitāro kordonu Ukrainā”. Lai gan redzam, ka uz robežas ar Krieviju var parādīties īsts sanitārais kordons – to veido Krievijas brīvprātīgie, kuri ieiet Belgorodas apgabalā. Vai tāda “drošības josta” var parādīties uz Krievijas un Ukrainas robežas kara rezultātā?
Parādīsies “drošības josta”, bet tā parādīsies Krievijas teritorijā. Krievijai nav ne tehnisko, ne materiālo, ne pat cilvēku spēju izveidot šādu kordonu. Lai nodrošinātu savu robežu ar Ukrainu, viņiem nepieciešams aptuveni miljons karavīru. Viņiem vienkārši nav tādu resursu, viņi nevar nodrošināt robežu ar NATO, kas Somijas iestāšanās dēļ ir tūkstošiem kilometru gara. Tāpēc, lai ko viņi saka par sanitāro kordonu, lai viņi to veido, lai viņi to pamēģina. Atliek tikai beidzot atbrīvot Bahmutu, bet visu pārējo viņi var darīt.
Ja Ukrainas bruņotie spēki gūs ievērojamus panākumus pretuzbrukuma laikā, kādus scenārijus tas var izraisīt Krievijā?
Putins ne no kā nebaidās. Pat ja viņš zaudēs, krievi jau tam gatavojas. Viens no šiem momentiem ir saistīts ar to, ka viņi vēlas kaut ko organizēt savā teritorijā, viss norāda uz Kurskas atomelektrostaciju, tādējādi koncentrējot iedzīvotāju uzmanību uz šo virzienu.
Pēc tam varēs teikt: “Dārgie, mēs neesam gatavi karam (vai kā viņi to sauc SMO), mēs jau savus uzdevumus esam izpildījuši, Ukraina galīgi ir beigusi pastāvēt kā neatkarīga valsts, u.t.t”. Viņi kaut ko izdomās, un TV ļoti ātri, pēc nedēļas, pierādīs, ka “Albānijā ir karš”. Viņi var izdomāt jebko un aiziet, jo viņiem nav ne iespēju, ne vēlēšanās kaut ko darīt Ukrainā.