40. gados nacistu karaspēks ķērās pie neracionāla lēmuma, kas ļāva britu gaisa spēkiem atgūties un ietekmēja kara iznākumu.
Otrā pasaules kara laikā nacistiskā Vācija gatavojās iebrukt Lielbritānijā, taču šim nolūkam Ādolfam Hitleram vispirms bija jāiznīcina Karaliskie gaisa spēki. Par to ziņo Sky News.
Lielbritānijas kaujas laikā salas gaisa spēki bija nospiesti uz ceļiem, taču Hitlers bija spiests atslābināt tvērienu pēc tam, kad sabiedrotie sāka triecienus Vācijai. Tāpēc viņš pārgāja uz uzbrukumu Londonai.
Tas bija neracionāls lēmums, kas ļāva britiem atgūties, kas ietekmēja kara iznākumu.
Britu militārais analītiķis Šons Bels pieļauj, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kuram nav tiešas militārās pieredzes, varēja pieļaut tādu pašu kļūdu, vēršoties pie uzbrukumiem Ukrainas galvaspilsētai.
Kijivas apšaudes laikā Krievija izmanto tāla darbības rādiusa Irānas bezpilota lidaparātus Shahed 136. Šīs lētās un vienkāršās sistēmas lido ar ātrumu 150 km, un tās nav grūti notriekt, taču šķembas joprojām prasa cilvēku dzīvības.
Uzbrukumos tiek izmantotas arī ballistiskās raķetes. Pret tām ļoti noderēja Rietumu pretgaisa aizsardzība, piemēram, Patriot.
Kāpēc Krievijas Federācija tērē raķetes nemilitāriem mērķiem?
Ukrainas militārās spējas ir slēptas, izkliedētas un mobilas.
Uz laiku balstīta mērķēšanas tehnoloģija ietver satelītattēlu iegūšanu un to turpmāku analīzi, ko veic militārie analītiķi. Un tikai pēc tam pretgaisa aizsardzības vienības var iznīcināt mērķi.
Šī ir sarežģīta tehnoloģija, kas ietver vairāku nodaļu koordinētu komandas darbu. Rietumu valstis ir ieguldījušas lielus līdzekļus šajā tehnoloģijā. Krievijā šādu sistēmu nav, un tā terorizē civiliedzīvotājus.
Putins vēlas atriebties Zelenskim par viņa drosmi un pretestību, taču tāpat kā Hitleru Lielbritānijas kaujā, Putinu pārņem emocijas, kas iet pa priekšu militārai stratēģijai.
Ballistiskās raķetes ir sarežģītas sistēmas, taču Krievija tās izmanto ātrāk, nekā ražo. Raķešu uzbrukumu viļņi Kijivai nesniedz nekādas militāras priekšrocības – tās ir vienkārši dusmīga līdera darbības, kas cenšas atriebties savam pretiniekam.
Uzmanības novirzīšana no militāriem mērķiem ir viena no Krievijas militārās mašīnas vājajām vietām, ko Ukraina varētu izmantot tuvāko mēnešu laikā.