Bijusī Vācijas kanclere Angela Merkele, uzstājoties Leipcigā, ieteica neizslēgt miera sarunu iespēju ar Krieviju. Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks atbildē Merkeli nosauca par cilvēku, kurš padarīja Eiropu “pilnīgi atkarīgu no Krievijas enerģētikas”.
Bijusī Vācijas kanclere Leipcigas grāmatu izstādē aktualizēja Krievijas agresijas tēmu . Jautāta par kara beigām Ukrainā, viņa sacīja, ka nevajagot “pārāk sašaurināt domas”, un attaisnoja politiķu aicinājumus uz diskusijām par sarunām.
“Tie ne vienmēr ir cilvēki, kas runā Putina valodā,” Merkeli citē vācu izdevums Die Welt.
Reaģējot uz apsūdzībām par Vācijas atkarību no Krievijas gāzes Ukrainas kara priekšvakarā, Merkele sacīja, ka Kijiva savas valdīšanas laikā neuzstāja uz Rietumeiropas atteikšanos no Krievijas Federācijas “zilās degvielas”, bet pauda bažas par tranzīta saglabāšanu. caur Ukrainas teritoriju.
”Es gribētu, lai gāze tiktu importēta no Lielbritānijas un Norvēģijas, kā mēs to darījām iepriekš, un Nīderlandes. Bet viņi bija prom. Jautājums mums bija: sašķidrinātā dabasgāze ir dārgāka – par trešdaļu dārgāka – vai Krievijas gāze ir lētāka”, – atzīmēja politiķe.
Merkele norādīja, ka viņa ir darījusi pietiekami daudz, lai apturētu karu Ukrainā, un “fakts, ka tas neizdevās, nav pierādījums tam, ka tas bija nepareizi”.
Mihailo Podoļaks asi reaģēja uz bijušās Vācijas kancleres runu. Viņš Merkeli nosauca par cilvēku, kurš “padarīja Eiropu pilnībā atkarīgu no Krievijas enerģētikas”.
“Viens jautājums: sarunas par ko? Atkal par lētu gāzi no Krievijas Federācijas? Bet vai tai ir jābūt… cenai par izpostītajām Ukrainas teritorijām un simtiem tūkstošu nevainīgu ukraiņu dzīvību? Un pats galvenais, ar ko? Ar oficiāli atzītiem starptautiskajiem kara noziedzniekiem? Vai tiešām pēc 430 brutālā kara dienām ir iespējams tik dziļi neievērot brīvību, tik atklāti ignorēt Krievijas slaktiņus un tik atklāti ienīst Ukrainas tiesības uz pašaizsardzību? Podoļaks ierakstīja Twitter.
Sava vēstījuma beigās viņš ieteica Merkelei “pārstāt attaisnoties un iedrošināt agresoru”, ja viņa “nevar labot pagātnes kļūdas”.