Mattel uzskata, ka jaunā lelle palīdzēs “mācīties izpratni un attīstīt empātiju, tādējādi radot pieņemamāku pasauli”.
Uzņēmums Mattel, kas ražo pasaulē slavenākās lelles, prezentējis jaunu Bārbiju – ar Dauna sindromu. Tā rotaļlietu gigants atbildēja uz kritiku, ka tā produkti “nepārstāv īstas sievietes”, un paplašināja klāstu, pievienojot kolekcijai arī lelles ar dzirdes aparātiem, ekstremitāšu protēzi un ratiņkrēslu.
Mattel vadība teica, ka vēlas, lai jebkura meitene, vesela vai ne tik, justos daudz labāk, redzot, ka ir rotaļlietas ar tādām pašām “slimībām” kā viņai.
Liza Maknaita, Mattel Bārbijas un leļļu nodaļas globālā vadītāja, cer, ka jaunā lelle palīdzēs “iemācīties izpratni un empātiju, tādējādi radot pieņemamāku pasauli”.
Izveidojot Dauna sindroma lelli, uzņēmums sadarbojās ar Nacionālo Dauna sindroma biedrību (NDSS), lai izstrādātu rotaļlietu, kas ir pēc iespējas piemērotāka bērniem, kuriem diagnosticēts DS.
Lellei ir īsāka figūra un garāks rumpis, un viņas seja ir apaļāka, ar mazākām ausīm, plakanu deguna tiltu un mandeļveida acīm, kas raksturīgi cilvēkiem ar ģenētisku slimību. Tiesa, ja šādiem cilvēkiem parasti ir īsāks kakls, tad lellei tas ir gandrīz tāds pats kā jebkuram citam cilvēkam.
Rotaļlietu kleita ar pufīgām piedurknēm dzeltenā un zilā krāsā arī ir saistīta ar Dauna sindroma vēstījumu.
Jaunā Bārbija ap kaklu nēsā rozā kulonu ar trim uz augšu vērstiem ševroniem, kas attēlo trīs 21. hromosomas, ģenētiskā materiāla, kas izraisa ar Dauna sindromu saistītas pazīmes, kopijas, kā arī valkā ortopēdiskus apavus kājās, jo daži bērni ar Dauna sindromu izmanto ortopēdiskās zolītes. lai atbalstītu pēdas un potītes.
“Tas mūsu kopienai nozīmē ļoti daudz, ka mēs pirmo reizi varēsim spēlēties ar tādu lelli kā viņi. Mēs nekad nedrīkstam par zemu novērtēt reprezentācijas spēku. Tas ir milzīgs solis uz priekšu iekļaušanai, un brīdis, ko mēs svinam,” sacīja NDSS prezidente un izpilddirektore Kandi Pikarda.