ASV prezidents plāno aicināt Kongresu pieņemt privātuma likumu, lai aizsargātu patērētājus, saskaroties ar mākslīgā intelekta izmantošanu uzņēmējdarbībā
Otrdien prezidents Džo Baidens Baltajā namā apspriedīs “riskus un iespējas”, ko mākslīgais intelekts (AI) rada sabiedrībai un nacionālajai drošībai. Diskusija notiks Valsts prezidenta Zinātnes un tehnoloģiju padomes (PCAST) sanāksmes laikā.
“Prezidents apspriedīs tiesību un drošības aizsardzības nozīmi, lai nodrošinātu atbildīgu inovāciju un atbilstošus aizsardzības pasākumus,” teikts Baltā nama preses sekretāra paziņojumā pirms sanāksmes.
Prezidents aicinās Kongresu pieņemt divpartiju privātuma likumu, lai aizsargātu bērnus un ierobežotu personas datu vākšanu, ko tehnoloģiju uzņēmumi savāc par mums visiem, sacīja Baidena administrācijas amatpersona.
Sanāksme Baltajā namā norāda uz jautājuma steidzamību un Baidena administrācijas uzmanību tam. AI problēmas ir bijušas uzmanības centrā, jo tehnoloģija ir kļuvusi pieejama vienkāršiem amerikāņiem, pateicoties ChatGPT-4 tērzēšanas robotam.
AI balstītas tehnoloģijas izmantojošo uzņēmumu akciju cenas pirms sanāksmes ir ievērojami kritušās, lai gan arī akciju tirgū otrdien bija vērojams kritums.
Diskusija par visiem mākslīgā intelekta ieviešanas aspektiem kļūst par karstu tēmu ASV politiķiem.
AI ētikas organizācija ”Mākslīgā intelekta un digitālās politikas centrs” ir iesniegusi lūgumrakstu Federālajai tirdzniecības komisijai, lai aizliegtu OpenAI izdot jaunus GPT-4 tērzēšanas robota komerciālos izlaidumus, kas jau ir pārsteidzis un šausminājis lietotājus ar spēju ģenerēt rakstiskas atbildes uz jautājumiem.
Demokrātu senators Kriss Mērfijs mudināja sabiedrību apstāties, apsverot iespējamās mākslīgā intelekta ieviešanas sekas.
ASV likumdevēji arī uzdod jautājumus par ChatGPT ietekmi uz valsts drošību un izglītību.
Pagājušajā gadā Baidena administrācija izdeva “Bill of Rights” projektu, lai nodrošinātu lietotāju tiesību aizsardzību, tehnoloģiju uzņēmumiem izstrādājot un izvietojot mākslīgā intelekta sistēmas.
30. martā Tesla izpilddirektors un SpaceX dibinātājs Īlons Masks kopā ar mākslīgā intelekta ekspertu grupu un nozares līderiem uzrakstīja atklātu vēstuli, aicinot sešus mēnešus pārtraukt tādu sistēmu izstrādi, kuras ir jaudīgākas par nesen klajā laisto OpenAI GPT-4. iespējamo risku dēļ sabiedrībai.
Vēstuli parakstīja vairāk nekā 1000 cilvēku, tostarp pats Musks, bet Sems Altmans, OpenAI izpilddirektors, un Sundars Pičai un Satja Nadella (Alphabet un Microsoft izpilddirektori) neparakstīja vēstuli.
Starp parakstītājiem ir ”Stability AI” izpilddirektors Emads Mostaks, Alphabet piederošā DeepMind pētnieki un izcilais mākslīgā intelekta eksperts Jošua Bengio, ko bieži dēvē par vienu no “AI krusttēviem”, un Stjuarts Rasels, viens no celmlaužiem šajā jomā.
“Jaudīgas mākslīgā intelekta sistēmas jāattīsta tikai tad, kad esam pārliecināti, ka to ietekme būs pozitīva un riski pārvaldāmi,” teikts dokumentā. Tajā arī norādīts, ka “šādus lēmumus nevajadzētu deleģēt neievēlētiem tehnoloģiju uzņēmumu vadītājiem”.
Vēstulē arī uzdoti jautājumi: “Vai mums jāļauj mašīnām pārpludināt mūsu informācijas kanālus ar propagandu? Vai mums vajadzētu izstrādāt AI, kas galu galā mūs pārspēs, pārspēs mūs viltībā, padarīs mūs nevajadzīgus un aizstās mūs?
ES policija jeb Eiropols jau ir brīdinājis par iespējamu mākslīgā intelekta sistēmu izmantošanu pikšķerēšanas, dezinformācijas un kibernoziegumu mēģinājumos.
Marta sākumā Microsoft atbalstītais OpenAI ieviesa ceturto programmas AI GPT (Ģeneratīvs iepriekš apmācīts transformers) versiju, kas lietotājus pārsteidza ar dabisku sarunu, dziesmu rakstīšanu un īsu kopsavilkumu rakstīšanu, pamatojoties uz gariem dokumentiem.