Militārās izlūkošanas analītiskajā komentārā, kas, kā ierasts, tika publicēts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas Twitter kontā, centrālais punkts ir epizode, kurā “mobilizētie rezervisti” februāra beigās runāja par to, kā viņi tika iemesti uzbrukumā Ukrainas nocietinātajā ”betona” sektorā ar kājnieku ieročiem un lāpstām.
Ministrija nenorāda šīs informācijas avotu, taču sniegtās detaļas un citāti sakrīt ar no Serpuhovas apkaimes mobilizēto aicinājumu, kas tika izplatīts medijos, atsaucoties uz pretkara telegrammu kanālu ”Vēja sējējs”. Tajā ir mobika videoziņa, kura tika ievietota 27. februārī.
Ziņā minētās “lāpstas”, visticamāk, ir tranšeju rakšanas instruments, ko izmanto tuvcīņai.
“Standarta MKL-50 darba instrumenta (MKL apzīmē “mazā kājnieku lāpsta”) letalitāte ir īpaši mitoloģizēta Krievijā. Kopš tās izstrādes 1869. gadā, tā ir maz mainīusies, un tās kā ieroča turpmākā izmantošana izceļ brutalitāti un zemas tehnoloģijas kauju, kas tagad raksturo ievērojamu kara daļu,” raksta britu izlūkdienesti ( Wikipedia rakstā par šo rīku ir norādīts, ka MKL-50 savu pašreizējo formu ieguva līdz 1939. gadam, bet atšķiras no sākotnējā Lineman parauga (tas tika aprakstīts Brockhaus-Efron vārdnīcā) galvenokārt ar nedaudz samazinātu izmēru).
Viens no rezervistiem raksturoja, ka nav gatavs šādai kaujai “ne fiziski, ne psiholoģiski”. “Jaunākie pierādījumi liecina, ka Ukrainā pieaug tuvcīņas. Tas, visticamāk, ir rezultāts tam, ka Krievijas pavēlniecība turpina uzstāt, ka ofensīvu galvenokārt veic kājnieki kājām, ar mazāku artilērijas atbalstu, jo Krievijai trūkst munīcijas,” raksta. Lielbritānijas izlūkdienests (izteiciens “iespējams”, kā liecina pašas ministrijas skaidrojumi, atspoguļo pārliecību par šo secinājumu 55-75% līmenī).