Ukrainas trieciendrons ieiet pēdējā testēšanas stadijā, un Maskavā tiek uzstādītas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Militārais eksperts Oļegs Ždanovs pastāstīja, kas ir zināms par Ukrainas uzbrukuma bezpilota lidaparātu ar tūkstoš kilometru darbības rādiusu un, kāpēc Maskava masveidā izvieto pretgaisa aizsardzības sistēmas.
”Ukroboronprom” paziņoja, ka bezpilota lidaparātam, kura darbības rādiuss ir līdz 1000 km, ir uzsākta valsts pārbaude, un šajā sakarā viņi klasificē visu informāciju par šo dronu. No atklātajos avotos pieejamā var teikt, ka ”Ukroboronprom” paziņoja, ka šis drons var darboties līdz 1 tūkstoša km attālumā un tajā pašā laikā var atgriezties mājās.
1 tūkstotis ir kaujas rādiuss, ja vienā virzienā, tad es saprotu, ka tas ir 2 tūkstoši km, ja tam ir iespēja nolidot šo attālumu, es nedomāju degvielas padeves, bet gan vadāmības, mērķu iznīcināšanas definīcijas ziņā. Tas ir, tam var būt kaujas darba rādiuss – 1 tūkstotis km, un tajā pašā laikā ir funkcija atgriezties vēlāk mājās. Šī ir ļoti laba īpašība. Parasti ar šo funkciju drons ieslēdzas ”kurlajā klusumā” un vienkārši lido mājās pa koordinātām. Tas neko neizstaro, kļūst grūti pamanāms un nekāda iejaukšanās elektroniskajā karā viņam vairs nav briesmīga, jo viņam nav ārēja komunikācijas kanāla,” sacīja Ždanovs.
Eksperts piebilda, ka “mēs visi ļoti gaidām šo dronu”.
Ždanovs šajā kontekstā pieminēja arī pretgaisa aizsardzību Krievijā. Pēc viņa teiktā, Maskava izvieto pretgaisa aizsardzības sistēmas visā pilsētā un tās apkārtnē, jo baidās, ka “kaut kas varētu atlidot”.
“Krievija veido daudzlīmeņu, padziļinātu Maskavas pretgaisa aizsardzību. Tas liek domāt, ka Krievijas stacionārā pretgaisa aizsardzības sistēma nav spējīga. Pretgaisa aizsardzības sistēma, par kuru viņi teica, ka tā ir nepārvarama, ir nulle. Es nonāku pie šāda secinājuma, jo Krievijas Aizsardzības ministrija uzstāda Maskavā un ap to visa veida pretgaisa aizsardzības sistēmas. Tas liek domāt, ka Maskava baidās, ka kaut kas atlidos un var nokrist pašā Maskavā, un var notikt kaut kāda nelaime. Viņi praktiski nepaļaujas uz savām stacionārajām pretgaisa aizsardzības sistēmām,” sacīja eksperts.