Turpinot dārziem veltīto aprakstu sēriju, šoreiz kāda neparastāka, bet ne mazāk būtiska tēma dārzu īpašniekiem. Par svešiem kaķiem un padomi kā pasargāt savu dārzu no tiem. Tēmas noslēgumā atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Nereti kaķi dārzā vai vasarnīcā var kļūt par īstu sodību. Pūkaiņiem patīk koptās dobes izmantot kā tualeti, aktīvi izrakņājot augsni.
Manīgie murrātāji mēdz aktīvi medīt dārzā apmetušos dzīvnieciņus un putnus. Kaķus nesatrauc tas, ka pagalma saimnieki rūpējas par čivinātājiem un baro tos un patiesībā kaķi par to pat ir ļoti priecīgi! Kaķi ir ļoti aktīvi teritorijas iezīmētāji, šajā procesā bojājot gan kokus, gan krūmus. Galu galā, minkas var izvēlēties puķu dobes kā labāko vietu, kur izgulties un baudīt silto saulīti. Un tas, ka šādā veidā tiek izgulēti un bojāti puķu apstādījumi, ir cilvēku problēma, ne kaķu!
Katrā ziņā, ir neskaitāmi iemesli, kādēļ vajadzētu zināt, kā pasargāt savu pagalmu un dārzu no svešiem kaķiem. Kā to paveikt humānā veidā, neaizvainojot četrkājaino kaimiņu un neradot viņā vēlmi stāties uz kara takas?
Karu vislabāk sākt ar pārrunām, protams, runājot nevis ar kaķi, bet viņa saimniekiem. Vairumā gadījumu pa mazdārziņiem un pagalmiem klīst nevis bezpajumtnieki, bet mājas kaķi, tādēļ ir vērts parunāties ar kaimiņiem un pasūdzēties par četrkājaino problēmu jūsu dārzā.
Ja kaimiņu kaķis jūsu dārzu izmanto kā jūsu loloto putnu medību vietu, iesakiet kaimiņiem iegādāties (vai nopērciet paši) kaķim speciālo kakla siksniņu. Zooveikalos ir pieejami gan vienkārši modeļi ar zvārgulīšiem, kas melodiski šķindinās, dzīvniekam skrienot, gan arī sarežģītas elektroniskās ierīces, kas reaģē uz asām kaķa kustībām (medību laikā) un izplata skaņu vai gaismas signālus, tādējādi brīdinot putnus par briesmām. Turpinājums sekos!