Ukrainas kravīri, kas aizstāv Bahmutu, Financial Times korespondentam pastāstīja, kā notiek cīņas par pilsētu. Viņuprāt, notiekošais atgādina Pirmā pasaules kara kaujas.
Karadarbības dalībnieki atzīmēja, ka Krievijas karaspēks viļņveidīgi virzās uz pilsētu. Vispirms artilērija apšauj Bahmutu, pēc tam kājnieki iet cauri saskares līnijai, ko Ukrainas Bruņotie spēki apšauj no ložmetējiem un granātmetējiem. Krievu karavīri atkāpjas un pēc kāda laika šis cikls atkārtojas, bet uzbrucējiem jau ir jāiet pāri kolēģu līķiem, uzsver izdevums.
“Tas ir kā konveijera lente. Par ko? Sasodīts metrs mūsu zemes …. Putinam viņi ir tikai gaļa, bet Bahmuta ir gaļas maļamā mašīna,” Krievijas armijas uzbrukumu komentēja ukraiņu artilērists Konstantīns.
Kaujas Bahmutā sākās maijā, situācija saasinājās augustā, bet septiņos mēnešos frontes līnija gandrīz neizkustējās. Pašā pilsētā nepārtrauktas apšaudes dēļ nav elektrības, ūdens, gāzes un apkures.
Pēc Ukrainas militārpersonu domām, artilērijas apšaudes un nesenās kaujas Bahmutas apkaimē bija intensīvākās kopš kara sākuma. Daži no viņiem salīdzināja Krievijas armijas virzību uz turieni ar stratēģiju, ko Maskava Luhanskas apgabalā izmantoja gada sākumā. Tad pastāvīgā apšaude praktiski iznīcināja ēkas, padarot to aizsardzību neiespējamu. Tajā pašā laikā citi ukraiņu karavīri sacīja, ka Krievijas ofensīvā nav ne loģikas, ne stratēģijas, bet tikai simbolika.
FT citē arī Ukrainas bruņoto spēku preses dienesta darbinieces Lidijas Vasiļenko teikto, ka nesen Krievijas armija mēģināja ieņemt pilsētas austrumu nomali, taču aukstuma dēļ nevarēja noturēt savas pozīcijas. .
“Zeme ir auksta un cieta… viņiem ir grūti ierakties pietiekami dziļi, lai aizsegtos no mūsu pretuzbrukumiem, un viņiem ir jāatkāpjas,” sacīja Vasiļenko.
Žurnālisti nonāca pie secinājuma, ka gan Kijiva, gan Maskava cieš smagus zaudējumus pie Bahmutas. Oficiāli neviena no pusēm nesniedz datus par bojāgājušajiem un ievainotajiem.
Pēc britu izlūkdienesta ziņām, Krievijas uzbrukumu Bahmutā vadīja ”Vāgnera” PMK locekļi. Izdevums atgādina, ka tās radītājs Jevgeņijs Prigožins personīgi savervēja ieslodzītos Krievijas kolonijās.