Visā Ukrainā izsludināta gaisa uzlidojuma trauksme pēc tam, kad neidentificēts drons ietriecās militārajā lidlaukā ”Engels-1” Saratovas apgabalā un sabojāja divus bumbvedējus Tu-95.
Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks mudināja ukraiņus neignorēt uzlidojuma trauksmi. “Mēs cīnīsimies pretī, strādāsim pie pretgaisa aizsardzības,” viņš teica. Uzreiz pēc tam tika saņemtas ziņas par pretgaisa aizsardzības darbu un sprādzieniem Harkivas, Poltavas, Sumi, Doņeckas, Dņepropetrovskas, Zaporižjes un Čerkasu apgabalos. Par apšaudīšanu ziņoja Odesas un Mikolajivas reģionu vadītāji.
Tika notriektas vismaz sešas raķetes, tostarp četras Harkivā, viena Dņepropetrovskā un viena Poltavas apgabalā.
Divas raķešu grupas — četras katrā — devās uz Kijivu. Tika reģistrēti arī astoņu “Calibr” palaišanas gadījumi no Melnās jūras. “Ukrainas debesīs ir daudz raķešu,” sacīja Vinnicas reģiona militārās administrācijas vadītājs Sergejs Borzovs.
Ukrainas bruņoto spēku pārstāvis Jurijs Ignats atzīmēja, ka šis ir pirmais raķešu vilnis. Pēc viņa teiktā, Krievija var izmantot vairākus uzbrukumu viļņus, lai izkliedētu raķetes visā Ukrainā un maldinātu Ukrainas pretgaisa aizsardzību.
Savukārt “Ukrenergo” proaktīvi ieviesa ārkārtas elektrības padeves pārtraukumus vairākiem patērētājiem Ukrainā “iespējamu raķešu uzbrukumu dēļ”. Dažos apgabalos tas izraisīja interneta pārtraukumu. ”Ukrzaliznicja” paziņoja par divu vilcienu aizkavēšanos “īslaicīgu elektroenerģijas padeves pārtraukumu” dēļ maršrutos no Kijivas uz Kramatorsku un Izjumu.
Pirms raķešu uzbrukuma sākuma tika saņemta ziņa par 14 Tu-95 lidmašīnu pacelšanos no ”Engels-1” aviobāzes. Kā vēsta Ukrainas mediji, viņi masveida raķešu uzbrukumam gatavojušies jau kopš 1.decembra. Tie bija piekrauti ar spārnotajām raķetēm X-55 un X-101, kuras Krievijas armija izmanto, lai veiktu triecienus Ukrainas enerģētikas objektiem.
Šodien, 5.decembrī, ap sešiem no rīta uz lidlauka Engels-1, kas atrodas vairāk nekā 750 km no Ukrainas robežas, skrejceļa nokrita drons. Neviens Ukrainas bruņoto spēku izmantotais drons līdz šim nav spējis pārlidot šādu attālumu. Maksimālais Bayraktar lidojuma diapazons ir 300 km. Tomēr oktobrī Ukroboronprom paziņoja par uzbrukuma bezpilota lidaparāta izstrādi ar darbības rādiusu līdz 1000 km.