Lielākā daļa Krievijas flotes tagad atrodas Ukrainas jūras dronu darbības rādiusā. Mēs jau esam rakstījuši par Ukrainas vēlmi izveidot dronu floti, un par Lietuvas iedzīvotāju ziedojumiem šo plānu īstenošanai.
Ukrainas bruņoto spēku jūras drons nesen uzbruka Novorosijskas ostai, ziņoja prokrieviskie Telegram kanāli Mash un Ribarj. Netālu no šīs ostas atrodas jūras spēku bāze, kur tika pārcelta daļa Melnās jūras flotes. Tātad Ukrainas droni tagad var to sasniegt, raksta medijs Naval News.
Drons uzbruka ”Šesharis” naftas ostai. Dati par to, kad tieši noticis uzbrukums, ir nedaudz atšķirīgi. Mash rakstīja, ka sprādziens ostā notika naktī uz 18. novembri, Ribarj norādīja, ka uzbrukums noticis naktī no 16. uz 17.novembri.
Ostai uzbruka ar tāda paša tipa jūras dronu, kādu oktobra beigās Sevastopolē izmantoja Ukrainas bruņotie spēki uzbrukumā Melnās jūras flotei, rakstīja Mash. Fakts, ka šis uzbrukums noticis, liecina, ka Ukrainas jūras droni var sasniegt militāro bāzi Novorosijskā, norāda Naval News.
Pēc laikraksta ziņām, ļoti tuvu naftas terminālim atrodas liela jūras spēku bāze Novorosijskā. Līdz šim šī bāze tika uzskatīta par drošu, tā atrodas 675 km attālumā no Odesas, kas ir daudz tālāk no Ukrainas teritorijas nekā Sevastopole. Tieši uz Novorosijsku tika nogādāta daļa Melnās jūras flotes pēc Ukrainas bruņoto spēku uzbrukuma Sevastopolei 29. oktobrī, iepriekš rakstīja ASV Jūras spēku institūts (USNI) , atsaucoties uz satelīta attēliem.
Tad Krievijas militārā vadība jūras bezpilota lidaparātu draudus uzskatīja par tik nopietnu, ka visa flote, kas kara sākumā dominēja Melnajā jūrā, nedrīkstēja atstāt ostas, atzīmē Naval News. Taču tagad droni viņus apdraud arī Novorosijskas ostā.
Bāzē atrodas daudzi karakuģi, kas bija tieši iesaistīti karā ar Ukrainu, raksta Naval News. Pēc viņu teiktā, starp tām ir ”Kilo” klases zemūdenes, kuras septembrī no Sevastopoles tika pārvestas uz Novorosijsku. Ir arī vairāki lieli desantkuģi, kas tika nosūtīti uz Melno jūru, gatavojoties iebrukumam.
Satelītattēlā, kas uzņemts agrā rītā, redzams, ka ostā atradās daudzi karakuģi, raksta Naval News.
Jūras droni tiek ražoti Ukrainā, izmantojot virkni tehnoloģiju. Tos var saukt pa pusei ūdensmotocikliem, pa pusei kanoe. Šādi droni var pārvadāt nelielu kaujas galviņu. 29. oktobrī viņiem izdevās iekļūt dziļi Sevastopoles ostā.