Krievija Krimas ziemeļos sāka atjaunot vecās un rakt jaunas tranšejas pirms oficiālā paziņojuma par Hersonas nodošanu Ukrainai.
“Es domāju, ka šī tēma jūs pārsteigs. Krievija rok jaunas tranšejas Krimas ziemeļos,” tviterī ierakstīja OSINT(atvērtā koda izlūkošana) analītiķis Bandžamins Pittets. Viņš publicēja satelītattēlus, kuros redzamas jaunas tranšejas netālu no Džankojas kontrolpunkta starp Hersonas apgabalu un Krimu un netālu no Armjanskas Krimas ziemeļrietumos.
Pēc Pitteta teiktā, Čongaras kontrolpunkta tuvumā tiek atjaunoti jau esošie nocietinājumi, par ko liecina augustā un oktobrī uzņemtās fotogrāfijas. Aizsardzības nocietinājumi tiek būvēti arī Hersonas apgabalā, piemēram, Novotroickoje ciema rajonā ceļā uz Geņičesku, kur iepriekš bija pārcēlusies apgabala okupācijas administrācija. “Citas pozīcijas ir redzamas visā reģionā. Viņi būvē cietoksni,” stāsta eksperts.
Par karaspēka izvešanu no Hersonas un Dņepras labā krasta Krievijas pavēlniecība paziņoja 9. novembrī. Pēc Krievijas grupējuma Ukrainā komandiera Sergeja Surovikina teiktā, Krievija nevar pilnībā apgādāt karaspēku Hersonā, tāpēc lietderīgāk būtu ieņemt aizsardzības pozīcijas gar Dņepras kreiso krastu.
Tajā pašā laikā Hersonas atbrīvošana vēl nedod Ukrainai iespēju uzsākt pilna mēroga ofensīvu, lai atgūtu Krievijas okupēto Krimu, raksta Bloomberg, atsaucoties uz vārdā nenosauktu Rietumu amatpersonu. Pēc viņa teiktā, Ukrainas bruņoto spēku īstenoto Krimas atbrīvošanu apgrūtinās Krievijas nocietinātās aizsardzības līnijas uz robežas ar pussalu.
Krima nav vienīgā vieta, kur Krievijas spēki būvē nocietinājumus. PMK “Wagner” kopš oktobra Luhanskas apgabalā būvē aizsardzības būves, un nesen Lielbritānijas Aizsardzības ministrija tās atklāja ap okupēto Mariupoli. No pilsētas uz Nikolskoje un Starij Krim ciemiem algotņi uzstādīja “pūķa zobus” – dzelzsbetona prettanku konstrukcijas. Pēc britu izlūkdienesta ziņām, tos ražo divas rūpnīcas okupētajos Zaporižjes un Hersonas apgabalos.
”Vāgnera” PMK vadītājs Jevgeņijs Prigožins oktobra vidū atzina, ka viņa algotņu armija Luhanskas apgabalā būvē plašu nocietinātu aizsardzības līniju. Pēc viņa publicētā plāna, nocietinājumu garums būs aptuveni 193 kilometri. Viņu uzdevums ir novērst, ka Ukrainas spēki strauji virzīsies uz priekšu, norāda Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.