Ziemeļkoreja atbalsta Ukrainas okupēto teritoriju aneksiju. Viņi uzskata par likumīgiem Krievijas rīkotos “referendumus” Doņeckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjes apgabalos. Attiecīgo paziņojumu sniedzis KTDR Ārlietu ministrijas starptautisko organizāciju nodaļas vadītājs Čo Čolsu, ziņo Korejas Centrālā telegrāfa aģentūra (KCNA).
Saskaņā ar Phenjanas teikto, plebiscīts notika “saskaņā ar ANO Statūtiem”, un visi šo teritoriju iedzīvotāji ” centās pievienoties Krievijai, par ko liecina “pārliecinošais balsu vairākums”. “Mēs izrādām cieņu pret iedzīvotāju gribu un atbalstām Krievijas valdības nostāju par minēto reģionu uzņemšanu savā sastāvā,” sacīja Čo Čulsū.
Tajā pašā laikā Ziemeļkoreja apsūdzēja ASV dubultstandartu piemērošanā un iejaukšanos citu valstu lietās. Ārlietu ministrija uzskata, ka Vašingtona izmanto ANO Drošības padomi, “lai saglabātu hegemonisko “vienpolāro pasauli”. Phenjana apstiprināja Krievijas lēmumu uzlikt veto ASV un Albānijas sagatavotajai rezolūcijai, kas nosoda Ukrainas teritoriju aneksiju. KTDR arī atgādināja, ka Vašingtona “izvērsa agresīvus karus” Dienvidslāvijā, Afganistānā un Irākā. Taču “laikmets, kad ASV izmantoja ANO Drošības padomi kā vairogu un agresijas līdzekli, lai saglabātu savu hegemoniju”, beidzas, secināja Ārlietu ministrija.
Ziemeļkoreja kļuva par vienīgo valsti, kas atbalstīja “referenduma” rezultātus par Ukrainas teritoriju pievienošanos Krievijai. ANO, ASV un daudzas ES valstis tos nodēvēja par viltus un iebilda pret aneksiju. Ukraina pārtrauca attiecības ar KTDR jau jūlijā, kad Phenjana atzina Donbasa pašpasludināto republiku (DTR un LTR) neatkarību.
“Referendumi” okupētajās teritorijās notika 23.-27.septembrī. Kremļa ieceltās vietējās varas iestādes ziņoja par gandrīz vienprātīgu pievienošanās Krievijai atbalstu. Apstiprināšanas līmenis DTR un LTR bija 99%, Zaporižje un Hersonas reģionā – attiecīgi 93% un 87%. Pēc 3 dienām prezidents Vladimirs Putins “formalizēja” aneksiju, parakstot līgumus ar šo reģionu “līderiem”. Valsts dome līgumus ratificēja 3. oktobrī.
”Bijušās Ukrainas PSR Doņeckas, Luhanskas, Zaporožjes un Hersonas apgabalu administratīvās robežas tagad tiek uzskatītas par jaunajām Krievijas robežām”, sacīja Vienotās Krievijas domes frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Vjatkins. Tādējādi Maskava anektēja gandrīz 20% kaimiņvalsts teritoriju.
Pēc tam Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis paziņoja par atteikšanos no jebkādām sarunām ar Krieviju, kamēr to vadīs Putins. Iepriekš viņš solīja, ka Kijeva atdos zaudētās teritorijas.