Turpinot tēmu par augu apgriešanu , šajā dārza ideju galerijai pievienotaja aprakstā , nedaudz par skujeņu apgriešanu
Ir dažādu formu un izmēru skujeņi. Griežot, skujeņus iespējams formēt: apaļus, kantainus vai kolonnveida. Dažu šķirņu skujeņi labi klāj zemi – klājeniski augošie skujeņi. Skujeņi labi iederas dārzā. Cilvēki jau gadsimtiem ilgi selekcionē un potē skujeņus. Tiek radītas aizvien jaunas skujeņu šķirnes.
Skujeņu griešanu sāk maijā. Ir skujeņi, kurus nav jāgriež. Taču, ja tie izauguši pārāk lieli, arī tos var apgriezt. Vislabāk, ja formas veidošanu sāk jauniem kociņiem. Negaidi, kamēr tie izaug! Skujeņu dzīvžogu griež biežākais divas reizes gadā. Griežot ievēro, ka dzīvžogam apakšā jābūt platākam kā augšā. Vairākums skujeņu nepieciešams tikai apriezt (ar asu nazi apriež zaru galus). Lai dzīvžogs būtu kompakts un biezs, skujeņus griež un formu veido, kamēr tie vēl nav izauguši.
Ja vēlies skujeņiem piešķirt noteiktu formu, tad izvēlies atbilstošas sugas skujeņus, kas ir piemēroti griešanai un formas veidošanai. Ne visus skujeņus ir iespējams formēt. Skujeņi, kas labi padodas formēšanai un ir viegli kopjami: īves, dzīvības koki (Thuja occidentalis) un ātri augošās cipreses (Caupressocyparis leylandii). Dzīvības koki, tūjas un ātri augošās cipreses griešanu panes labāk nekā citi skujeņi. Lai skujeņu dzīvžogs būtu skaists un veselīgs, svarīgi to rūpīgi un pareizi kopt. Daudzi skujeņi ir ātraudzīgi. Lai tie nepārņemtu dārzu, tos ir nepieciešams regulāri apgriezt. Atkarībā no augšanas ātruma – vismaz divas reizes gadā. Vienreiz mēnesī apskati dzīvžogu un novērtē vai to ir nepieciešams apgriezt.
darzi174