Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba sacīja, ka Ukraina neatteiksies no Krimas deokupācijas plāniem pie jebkādiem scenārijiem kara attīstībai ar Krieviju. To viņš teica intervijā Ukrainas medijiem
Uz jautājumu, vai situācija Melnajā jūrā tiks apspriesta Krimas platformas samitā 23.augustā, viņš atbildēja, ka apspriedīs visu, kas ar diplomātisko centienu palīdzību veicina Krimas deokupāciju.
Ārlietu ministrijas vadītājs uzsvēra, ka ir svarīgi nepārtraukt Krimas platformas attīstības dinamiku un samitu sarīkot šajā gadā
“Šķiet, ka notiek karš – un to varētu atlikt? Taču mēs gribam sūtīt ļoti skaidru signālu: pat ja teorētiski tas nenotiks, bet, ja teorētiski ienaidnieks atkal nostāsies netālu no Kijevas, mēs tomēr plānosim Krimas deokupāciju,” viņš sacīja. Kuleba.
Pēc ministra domām, lai cik grūti tas būtu, vienmēr ir jādomā stratēģiski, un Krimas platformas samits ir signāls, ka pienāks brīdis, kad Ukraina deokupēs visas savas teritorijas.
“Tāda brīža vēsturē nebūs, kad mūs būs “ne līdz Krimai”, “ne līdz Lisičanskai” vai kādai citai pilsētai, kas ir īslaicīgi okupēta. Jā, mēs runājam par diplomātiju, bet mēs par to runājam.” ” teica Kuleba.
Viņš norādīja, ka ir vēl viens iemesls, kāpēc samitu ir svarīgi rīkot tieši tagad.
“Atsevišķās galvaspilsētās joprojām pastāv naratīvs, ka “Krima noteikti ir Ukraina, bet jums jābūt uzmanīgiem ar Krimu, jo tas ir Krievijas atsegtais nervs.” Tāpēc mēs vēlamies vēlreiz uzsvērt, ka Krima ir Ukraina, un mēs to vēlreiz vēlamies ”iekalt akmenī”, un darīt ar ko gribam, un kā gribam. Tas ir fundamentāls punkts,” uzsvēra ministrs.
Krimas platformas samits parādīs, cik gatavi ārvalstu partneri ir atbalstīt šo diskursu un Ukrainas mērķus, uzskata Kuleba.