Krievijas armija ir bruņota ar vairāk nekā 800 veidu ekipējumu, kurā tiek izmantotas Amerikas un Eiropas produkcijas daļas. Varas iestādes kopš 2016. gada ir mēģinājušas atbrīvoties no šīs atkarības, taču tas nav izdevies.
Piedāvājam iepazīties ar dažiem Krievijas militārajiem produktiem, kurus Krievija ražo ar ārvalstu komplektējošajām daļām
FORPOST
FORPOST dronu ražo Oboronprom kopā ar Izraēlas Aerospace Industries. Saskaņā ar Conflict Armament Research datiem, Izraēla piegādāja sastāvdaļas, lai apietu sankcijas līdz 2018. gadam. “Forpost” tagad nav simtprocentīgi iekšzemes. APD-85 dzinējs ir Austrālijas Jabiru cilindru-virzuļu grupas un Krievijā izstrādātas vadības sistēmas kombinācija.
ORLAN
“Orlan-10″ gandrīz puse sastāv no ”svešķermeņiem”. Drona iekšdedzes dzinēju ražo japāņu Saito Seisakusho. Navigācijas izsekotāji ir izgatavoti uz ķīniešu mikroshēmu bāzes. GPS moduli darbina Šveices kompānijas u-blox izstrādātais uztvērējs GLONASS/GPS/QZSS LEA-6N. Telemetrijas pārraides moduļa pamatā ir amerikāņu kompānijas Microchip mikrokontrolleris ATxmega256A3.
ELERON
Arī pārnēsājamais drons Eleron-3SV daļēji sastāv no importētiem komponentiem.
Piemēram, 32 bitu mikrokontrolleri, kas paredzēts drona elektronisko sistēmu vadīšanai, ražo Šveices uzņēmums STMicroelectronics. Fototehniku video filmēšanai ražo japāņu Sony. Papildu video aparatūru piegādāja japāņu kompānija Olympus vai amerikāņu Kodak.
TIGR
Līdz 2014. gadam deklarēts kā pilnībā krievisks “Tīģeris”, tas strādāja ar amerikāņu Cummins dzinēju. 2014. gadā tas tika aizstāts ar vietējo YaMZ-5347-10. Tomēr šis dzinējs arī ir kopīga izstrāde ar Austrijas inženieru uzņēmumu AVL List. Turklāt eksperti atzīmē, ka amerikāņu Cummins dzinējs joprojām ir uzstādīts lielākajā daļā bruņumašīnu.
KINŽAL
Hiperskaņas raķešu sistēma Kinžal ir ballistiskā raķete, kas ir uzstādīta uz lidmašīnas un uzbrūk no tās. Militārais eksperts Pāvels Luzins apgalvo, ka 133 “Dagger” sastāvdaļas ražotas ārvalstīs. Viņš skaidro, ka gandrīz visa elektronisko komponentu bāze šajās raķešu sistēmās – elektriskie un radioprodukti, elektroniskie moduļi, mikroshēmas un procesori – ir ārzemju produkcija. Lielāko daļu no tām piegādāja amerikāņu uzņēmums Analog Device, pasaules līderis integrālo shēmu ražošanā. Tāpat dokumentā minēti Japānas raķešu elektronisko komponentu ražotāji.