Alekseja Navaļnija komanda publicējusi savas izmeklēšanas apkopojumu par Mariinska teātra vadītāja Valērija Gergijeva mantības apjomu. VIDEO varat apskat zemāk, bet ievadā paskaidrojošs teksts latviešu valodā.
Autori atzīmē, ka slavenais krievu diriģents slēpj savus ārvalstu nekustamos īpašumus un vienlaikus darbojas kā “Vladimira Putina vēstnieks kultūras pasaulē”.
Lielāko daļu Gergijeva īpašumu autori atrada Itālijā. Starp tiem:
villa Olgiata Country Club elites apvidū, stundas brauciena attālumā no Romas;
zemesrags 5,5 hektāru platībā un zemes gabals mazajā Massa Lubrense pilsētiņā netālu no Neapoles;
pushaktāru lauksaimniecības zemes, atrakciju parku, basketbola laukumu un United Tastes of Hamerica restorānu Rimini;
800 tūkstoši kv. m zemes Milānā;
Palazzo Barbarigo un vēl viena XV gadsimta pils Venēcijā, tajā pašā vietā – telpa ar restorānu 1775. gadā uz Piazza San Marco.
Itāļu Gergijeva aktīvus izmeklēšanas autori lēš vismaz 100 miljonus eiro apmērā. Daļa no šī īpašuma nonākusi diriģenta rokās no japāņu arfistes Joko Nagae. Viņa saņēma mantojumu no bagāta vīra un iztērēja to mūziķu atbalstam. Pēc nāves viņa īpašumu novēlēja Gergijevam.
Valērijs Gergijevs nav deklarējis dzīvokli Ņujorkas centrā
Kopš 2017. gada Mariinska teātra vadītājs nav deklarējis savu īpašumu. Tomēr Krievijā kā viņa īpašums tika konstatēts:
trīs dzīvokļi Sanktpēterburgā ar kopējo platību 670 kvadrātmetri, izmaksas ir aptuveni 140 miljoni rubļu;
dzīvoklis Tveras ielā Maskavā, maksāja 130 miljonus rubļu;
kotedža un koncertzāle, kur mūziķis sniedz personiskus koncertus Vladimiram Putinam, Repino ciemā.
Turklāt, saskaņā ar izmeklēšanu, diriģents personiskām vajadzībām izmanto līdzekļus, kas saņemti, tostarp no Krievijas oligarhiem un valsts uzņēmumiem, Valērija Gergijeva labdarības fonda kontā, kas izveidots jauno mūziķu atbalstam un klasiskās mūzikas popularizēšanai.
Autori fondu dēvē par “Maestro personīgo maku”, no kura viņš ņem naudu par “skaistu dzīvi”. Tātad Gergijevs Minhenes krogā samaksāja 375 tūkstošus rubļu, vairāk nekā pusmiljonu – restorānā “Nasha Dacha”, no šejienes nāk arī maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem.
Par fonda naudu tika iegādāti arī:
trīs kaimiņu dzīvokļi elitārajā Sanktpēterburgas dzīvojamajā kompleksā Art View House par 260 miljoniem rubļu;
četri dzīvokļi ēkā Maly Kakovinsky Lane blakus Arbatam par 708 miljoniem rubļu;
zemesgabals Rubļovkā aptuveni 230 milj.
Ar Krievijas prezidentu, saskaņā ar Navaļnija komandas izmeklēšanu, diriģents tikās 90. gados. Vēlāk viņš sāka draudzēties ar Kontu palātas vadītāju Alekseju Kudrinu, Sberbank valdes priekšsēdētāju Germanu Grefu, kā arī ar oligarhiem Ališeru Usmanovu, Genādiju Timčenko un Vladimiru Jevtušenkovu.
Gergijevs nodēvēts par “ēnu ārlietu ministru”, kas personificē Krieviju ārvalstīs, kā arī par aktīvu Vladimira Putina atbalstītāju, aicinot balsot par viņu priekšvēlēšanu reklāmās.
2022. gada marta sākumā Gergijevs tika atlaists no Minhenes filharmonijas, kur viņš bija galvenais diriģents, jo viņš atteicās distancēties no kara ar Ukrainu. Pēc tam Vladimirs Putins uzaicināja viņu apvienoties un vadīt Mariinska teātra un Lielā teātra direktorātus.
Valērijs Gergijevs pavadīja savu bērnību un absolvēja mūzikas skolu Dienvidosetijā. 70. gadu sākumā viņš pārcēlās uz Ļeņingradu. 1988. gadā viņš kļuva par Mariinska teātra galveno diriģentu. Astoņus gadus vēlāk – tās vadītājs. 1995. gadā viņš vadīja arī Roterdamas filharmonisko orķestri, bet 2008. gadā – Londonas simfonisko orķestri. 2015. gadā viņš kļuva par Minhenes filharmonijas galveno diriģentu.