Joprojām ir plaši applūdušas palienes un zemākās vietas. Vairākās vietās Zemgalē un arī Kurzemē ir applūduši ceļi, kas atrodas tuvu upēm, kā arī atsevišķi dārziņu rajoni un ēku pagalmi. Daudzviet ir pārsniegtas augstākās ūdens līmeņa atzīmes pēdējo desmit gadu laikā. Ūdens līmeņa kāpums joprojām turpinās lielākajā daļā upju.
Aizvadītajā diennaktī Daugavā ūdens līmenis paaugstinājās par 16…40 cm. Daugavas baseina upēs, arī Gaujā, Salacā un to baseinu upēs ūdens līmenis svārstījās ar tendenci paaugstināties. Zemgales upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 5…23 cm, bet Kurzemes upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 6…51 cm, visstraujāk Durbē pie Cīravas.
Daugavu lielākoties klāj ledus sega, gar krastiem veidojas vaļumjoslas, ledus kļūst neizturīgāks, vietām notiek lokāla ledus sakustēšanās. Daugavā pie Neretas ietekas un Trepes ledus sega, bet pie Dubnas ietekas upe ir brīva. Daugava ir brīva no ledus arī pie Ābeļsalas.
Turpmākajās dienās joprojām gaidāmi nokrišņi, austrumu un centrālās daļas upju baseinos vēl turpinās kust sniega sega, tāpēc ūdens līmeņa kāpums saglabāsies, turpināsies ledus sairšana, vairākos posmos ies ledus. Austrumu daļas upju krastos gaidāma plašāka zemāko vietu applūšana, iespējama upēm tuvāko ceļu applūšana. Nedēļas otrajā pusē kļūs vēsāks, tāpēc intensīva ledus iešana un ūdens līmeņa kāpums Daugavā un tās baseina upēs atsāksies marta pirmajā dekādē.
Arī Zemgales un Kurzemes upēs saglabājas augsts un ļoti augsts ūdens līmenis, appludinot palienes un plašākas teritorijas. Augsts ūdens līmenis upēs joprojām saglabāsies, vairākos upju posmos joprojām gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās. Vietās, kur prognozēta ūdens līmeņa pazemināšanās, applūdušās teritorijas vēl saglabāsies, ūdens iesūkšanās zemē vai nonākšana atpakaļ upē notiks pakāpeniski.
Ledus biezums ir nevienmērīgs, ledus zaudē savu kristālisko struktūru, kūst uz vietas. Pavasarī uz ledus, kā arī ledus sastrēgumiem atrasties ir īpaši BĪSTAMI!