Garda un gaisīga baltmaize, bet jau ievadā precizēsim virsrakstā minēto, jo faktiski jau visas baltmaizes ir saldās, jo sāļumu un saldumu tām piešķir nevis raudzēšanā, bet pirms cepšanas pievienotie papildinājumi. Savukārt, mīklas raudzēšana ledusskapī, ļauj izmantot mazāku daudzumu rauga, bet izceptā maize būs mazāk poraina un izteikti mīkstāka, ko nodrošinās arī sodas izmantošana.
Mīklai vajadzēs 200 ml pienu, 5 gramus sauso vai 15 gramus svaigo raugu, 2 olas (1 dzeltenumu apziešanai), 40 gramus sviestu, 100 gramus cukuru, 4 gramus sāls, 2 gramus sodu, 1 tējkaroti vaniļas cukuru, 500-550 gramus miltus (šoreiz pietika ar 520) un pusi tējkarotes vai citu daudzumu kanēli, bet pildījumam izmantosim 30 gramus kaltētas vīģes, 50 gramus gaišās rozīnes, 50 gramus tumšās rozīnes, 20 gramus sukādes un 3 karotes konjaku.
Šoreiz izmantojām sauso raugu, beram to bļodiņā pie miltiem (500 grami), pievienojam kanēli, sodu, vaniļas cukuru un visu kārtīgi samaisām. Lielākā bļodiņā lejam istabas temperatūrā atlaidinātu pienu (arī pārējos produktus savlaicīgi atlaidinām!), pievienojam cukuru, sāli, 1 olu un 1 olas baltumu, visu kārtīgi samaisām, pakāpeniski pievienojam un piemaisām miltu masu un, kad ar karoti maisīt kļūst grūti, pārliekam mīklu uz darba virsmas.
Šajā brīdī mīkla būs izteikti mīksta un lipīga, pakāpeniski iemaisām tajā sviestu, procesa gaitā kārtīgi izstaipām un saspaidām mīklu, pievienojam nedaudz miltus un kārtīgi, aptuveni 10 minūtes, izmīcām. Kad mīkla vairs nelīp pie darba virsmas un rokām, pārliekam to ar augu eļļu viegli ieziestā bļodiņā, pārsedzam to ar plēvi un liekam uz nakti ledusskapī.
Pildījumam nepieciešamo rūpīgi nomazgājam, apsusinām un sagriežam mazākos gabaliņos, arī rozīnes. Sagatavoto beram bļodiņā, pielejam konjaku, apmaisām un arī atstājam uz nakti izmirkt. No rīta, ja traukā palicis šķidrums, nolejam to vai nokāšam caur sietiņu.
No sagatavotā varam izcept arī vienu lielu klaipu, bet šoreiz cepsim divās iegarenajās formās. Mīklu sadalām divās daļās, katru no tām vēl divās, katru saripinām ”desā”, pārsedzam ar plēvi un ļaujam mīklai 20-30 minūtes norūgt istabas temperatūrā.
Pēc tam katru ”desu” izrullējam plānā un garā plācenī, šo procesu nesteidzinām, ļaujam, vispirms mīklai atgūt savu formu un pēc tam turpinām rullēšanu, lai viss plācenis būtu vienādi plāns. Uz sagatavotajiem plāceņiem visā garumā novietojam pildījumu, plāceņus satinam stingrās ruletēs un cenšamies to darīt tā, lai iekšpusē neveidotos gaisa burbuļi.
Sagatavotajām ruletītēm stingri nostiprinām šuves, izripinām pa darba virsmu tā, lai ruletīšu garums būtu divas reizes lielāks par formas garumu un satinam kopā pa divām ruletītēm, necenšamies staipīt un rūpīgi sastiprinām pinumu galus.
Sagatavotos pinumus viegli saspiežam no galiem uz vidu tā, lai varam ērtāk ievietot formās (tās viegli ieziežam ar augu eļļu). Kad mīkla salikta formās, pārsedzam tās ar plēvi un ļaujam mīklai norūgt istabas temperatūrā vēl 1-2 stundas.
Pēc tam apziežam ar karotē ūdens sakultu olas dzeltenuma masu, ļaujam tai 5-10 minūtes apkalst, sagatavoto liekam līdz 180 grādiem uzkarsētā krāsnī un cepam 20-30 minūtes.