Garda un veselīga želeja, kuru bez papildus biezinātājiem gatavosim no āboliem un pīlādžu ogām. Protams, želēšanās būs atkarīga no izmantoto ābolu šķirnes, jo katrā no tām ir atšķirīgs pektīna daudzums, tomēr neskumstiet, ja želeja sanāks šķidrāka, jo garšu un kopējo produkta vērtību tas nebūt nemazinās.
Izmantosim 1,5 kg no ķekariem noplūktas pīlādžu ogas, 1,5 kg attīrītus ābolus, 1 citrona sulu un 450 gramus cukuru uz katriem 600 ml pagatavotās sulas daudzumu.
Lai gan esam izvēlējušies abu galveno sastāvdaļu proporcijas 1:1, tam tik pedantiski pieiet nav obligāti. Šoreiz izmantosim salu nepieredzējušas pīlādžu ogas, bet varat tās saldināt arī mākslīgi un 2-3 dienas paturēt ledusskapja saldētavā.
Kad ogas pārlasītas un nomazgātas, beram tās katliņā, pievienojam attīrītus (mizot nav nepieciešams) un mazākos gabalos sagrieztus ābolus, pielejam tik daudz auksta ūdens, lai tas pilnībā nosegtu abus produktus, pielejam viena citrona sulu un liekam katliņu uz lielas uguns.
Pēc vārīšanās sākuma uguni samazinām uz mazu, turpinām vārīšanu 35-45 minūtes un, ja pīlādžu ogas mainījušas krāsu uz gaišu, izslēdzam uguni un ļaujam masai 1 stundu zem vāka atdzist. Sekojošais process būs novārītā nokāšana un dzidrināšana. Tam vislabāk izmantot 4 kārtās salocītu marli, kuru novietojam virs caurdura vai masas pārlikšana uz marles, tās galu savilkšana un pakāršana virs trauka. Izvēlieties sev ērtāko veidu, bet mērķis ir tāds, ka ar rokām neko nespaidīsim un ļausim brīvi, 8 stundas jeb nakti, nokāsties. Šādā veidā iegūsim aptuveni 2 litrus dzidrināta novārījuma.
Sagatavoto novārījumu lejam katliņā, pievienojam cukuru un cenšamies tā daudzumu pieskaņot ievadā minētajām proporcijām. Liekam uz uguns, sagaidām vārīšanās sākumu, rūpīgi nosmeļam putiņas, pēc vārīšanās sākuma uguni samazinām, turpinām vārīšanu vēl 30 minūtes un arī šajā laikā gan apmaisām, gan nosmeļam putiņas.
Pēc tam turpinām vārīšanu tā, ka ik pēc kāda laiciņa (5-10 minūtēm) masu izvērtējam pēc biezuma un želejai piemērota blīvuma jeb, no katliņa nosmeļam pa mazai karotītei masas, uzlejam to uz tīra šķīvja un skatāmies, vai pēc 2 minūtēm būs sastindzis kas želejai līdzīgs. Pārāk ilgi gan necenšamies vārīt un, pēc 40-50 minūšu kopējā vārīšanas laika, katliņa saturu pārlejam sterilizētās burciņās.
Katru burciņu piepildām līdz pašai augšai, neaizvākotas burciņas pārsedzam ar tīru dvieli, ļaujam pilnībā atdzist, pēc tam stingri aizvākojam, uzglabājam tumšā un vēsā vietā.