Virtuves dizainam un interjeram veltīto aprakstu sērijā noslēdzam iepriekšējos aprakstos aizsākto tēmu par virtuves izlietnes izvēli , bet noslēgumā atkal jauna galerija ar 25 interesantām idejām dažāda izmēra virtuvēm.
Visizplatītākais un praktiskākais materiāls virtuves izlietnēm ir nerūsējošais tērauds, kurš pārklāts ar niķeli un hromu, kas rada aizsargkārtiņu. Izlietne, kas nerūsē, ir viegli tīrāma un nemaina savu ārējo izskatu, uz tās neveidojas plaisas, tā labi iztur temperatūras maiņas. Šādām izlietnēm ir vienīgais trūkums – tās skan no ūdens, kas tajās ietek. Bet arī šo trūkumu mūsdienās ir viegli neitralizēt, jo īpaši ar skaņas noņēmēju – īpašu ieliktni, kas tiek uzstādīts zem izlietnes.
Tērauda izlietnes mēdz gatavot viendaļīgas vai no vairākām daļām. Viendaļu izlietnes izgatavo to līstes, kurā nav šuvju vietu , to darināšana ir salīdzinoši vienkārša un tieši tādēļ tās maksā lētāk. Šīm izlietnēm ir viens ”bet” – to dziļums un arī ietilpība ir tikai 15 centimetru. Turklāt to biezums var būt nevienmērīgs, bet locījuma vietās arī par plānu, un tādēļ izlietnes ilgmūžība krietni saīsinās.
Izlietnes, kas izlietas no vairākām daļām, var būt dažāda dziļuma un tādēļ to kauss tiek piestiprināts atsevišķi pie izlietnes pamatnes. Šuves nav redzamas, pateicoties slīpēšanai un pulēšanai, taču tādās izlietnēs, neskatoties uz šuvju materiāla kvalitāti, iespējama (kaut arī hipotētiska, tomēr) noplūžu iespēja. Turklāt šuvju izlietnes ir dārgākas par tām, kas ir no vienas daļas.
Izlietnes iekškārta, kas nerūsē, var būt gluda kā spogulis vai arī ar reljefu. Otrs variants ir vairāk piemērots tiem, kas nevēlas sadzīvot ar skrāpējumiem uz izlietnes virsmas. Izlietne no nerūsējoša tērauda ir praktiska, ilgmūžīga un vienkārša lietošanā un kopšanā, tomēr vienveidīga savā metāliskajā spīdumā. Krāsainie un īpaši izmeklētie virtuves interjeri tā vien prasās pēc krāšņa papildinājuma.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!