Pašu gatavots mandarīnu liķieris un vēlreiz atgādināsim, ka pārmērīga alkohola lietošana var kaitēt jūsu veselībai. Mūsdienu veikalu plašajā izvēlē reti aizdomājamies par to, ka liela daļa alkoholisko liķieru tiek gatavoti, izmantojot nezināmas izcelsmes aromatizatorus jeb, tautā tā saucamās E vielas. Arī tas ir viens no iemesliem, kāpēc jau izsenis ir populāra dažādu liķieru gatavošana pašu mājās un daudziem tieši citrusaugi ir vieni no iecienītākajiem.
Mandarīnu liķiera gatavošanai ir ļoti daudz recepšu un tam mēdz izmantot gan miziņas, gan mandarīnu daiviņas, kuras jāizmērcē degvīnā, gan mandarīnu miziņu novārījumu, gan trešā veida receptes, kuru gatavošanā netiek izmantots cukurs un sulu var vienkārši piemaisīt degvīnam vai tajā izmērcēt mandarīnu miziņas. Bieži vien receptes tapušas valstīs, kurās audzē mandarīnus, tāpēc aicinām uz sapratni, ja mūsu piedāvātajā receptē būs kāda nesaprotamāka nianse.
Piemēram, mūsu receptē izmantotās proporcijas rezultātā dos mazalkoholisku un saldu dzērienu, kas vairāk atbildīs punšam. Tāpat, neizmantotas paliks mandarīnu sulas iegūšanai pārpalikušās miziņas un biezumi sulas spiedē. To varat izmantot stiprāka dzēriena pagatavošanai, piemēram, pāri palikušo novārīt nelielā ūdens daudzumā, nokāst, īsu laiku novārīt ar cukuru, atdzesēt un piemaisīt degvīnam.
Izmantosim 100 ml ūdens, 200 ml degvīnu, 2 apelsīnus, pusotru glāzi mandarīnu sulu un 3/4 glāzes cukuru.
No mandarīniem izspiežam nepieciešamo daudzumu sulas. No apelsīna rūpīgi norīvējam miziņu tā, lai neskartu balto kārtu. Mandarīnu sulu lejam katliņā, pievienojam norīvēto miziņu, liekam uz uguns, sagaidām vārīšanās sākumu, ņemam nost no uguns, atdzesējam un lejam burciņā. Pielejam degvīnu, apmaisām, burciņu aizvākojam, liekam tumšā un vēsā vietā 3 dienas piesātināties.
Mazā katliņā lejam ūdeni, pievienojam cukuru, liekam uz uguns, pēc vārīšanās sākuma 2 minūtes novārām un pilnībā atdzesējam. Sagatavoto degvīna un sulas masu nokāšam caur sietiņu, pielejam sīrupu, samaisām, trauku aizvākojam un ļaujam dzērienam vēl kādu laiciņu piesātināties. Bieži to iesaka darīt 1 mēnesi tumšā vietā, bet varat ķerties pie degustēšanas arī ātrāk.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!