Gards un aromātisks ābolu pīrāgs, kura īpašo garšu varēsim iegūt tikai ar vīna izmantošanu. Protams, alkohols cepšanas procesā nesaglabāsies pat minimālā daudzumā, tomēr gatavojot šo pīrāgu bērniem, vīna vietā noteikti piemērotāka būs, piemēram, ābolu sulas garša. Katrā ziņā, to izlemiet paši, jo vispirms šis pīrāgs ir jāizcep un jānogaršo tieši jums pašiem.
Izmantosim 125 gramus sviestu, 345 gramus cukuru, 250 gramus miltus, 1 olu, 1 tējkaroti cepampulveri, 10 gramus vaniļas cukuru, pusi litra sauso baltvīnu, 1 paciņu sauso vaniļas pudiņu, 1 kilogramu skābenākas garšas ābolus, 250 ml saldo krējumu, 25 gramus mandeļu pārslas un nedaudz citrona sulu.
Mīklai sviestu saberžam ar 125 gramiem cukura, piesitam olu, pieberam ar cepampulveri, šķipsniņu sāls un vaniļas cukuru sajauktus miltus, apmaisot visu samīcām mīklā un liekam to 30 minūtes ledusskapī.
Sauso pudiņu samaisām ar atlikušajiem 220 gramiem cukura, pielejam 50 – 100 gramus vīna un samaisām. Atlikušo vīnu lejam katliņā un, kad sāk vārīties, tievā strūkliņā iemaisām sagatavoto pudiņa masu. Nepārtraukti apmaisot sagaidām, kad vēlreiz sāk vārīties un ņemam nost no uguns. Ļaujam atdzist, bet ik pa brīdim apmaisām, lai neizveidotos garoziņa.
Pa to laiku sīki sagriežam vai sarīvējam ābolus, apslakām ar citrona sulu, apmaisām un iemaisām pudiņa masā. Sadalāmā cepamformā (šoreiz 26 cm diametra) ieklājam atdzesēto mīklu, izstaipām to tā, lai izveidotu augstākas apmalītes un lejam iekšā sagatavoto ābolu masu. 220 grādos cepam aptuveni 40 minūtes un pēc tam, neizņemot no formas, ļaujam ilgāku laiku (vislabāk uz nakti) atdzist.
Nākošajā dienā izņemam pīrāgu no formas, ar konditorejas šprices (vai savādāk) palīdzību izrotājam ar putukrējumu (saldo krējumu saputojam ar cukuru) un pannā apceptām mandeļu pārslām. Kā jau minējām ievadā, šajā brīdī izlemiet vai šāds pīrāgs būs piemērots arī bērniem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!