Zoss cepetis ar āboliem var būt ne vien Mārtiņdienas, bet arī citu svētku galda rota. Cepšana maisiņā vēl labāk ļaus zosi sacept ne vien vienmērīgāk, bet arī ātrāk un sulīgāk, tāpēc atcerēsimies visiem zoss cepšanas veidiem būtiskāko par tieši sev tīkamāko garšvielu izvēli un stigrāku saldskābas garšas ābolu izmantošanu, jo gatavošanas process patiešām ir vienkāršs.
Atliek vien ieplānot laiku, kurš nepieciešams marinēšanai, bet ja steidzaties, noteikti varat iztikt arī bez marinēšanas, tomēr tad rēķinieties, ka gaļa garšos savādāk.
Izmantosim 2,5 kg smagu zosi, 2 ķiploka daiviņas, 1 karoti sāls, pusi tējkarotes piparus, 1 karoti paprikas pulveri, pusi tējkarotes koriandra, 1 karoti sojas mērci, 1 karoti augu vai olīveļļu un 3-4 ābolus.
Zoss liemeni rūpīgi nomazgājam, ar papīra dvieli rūpīgi apsusinām gan no ārpuses, gan iekšpuses. Bļodiņā beram sāli, piparus, paprikas pulveri, koriandru, apmaisām, pielejam sojas mērci, augu vai olīveļļu, piespiežam ķiplokus, visu kārtīgi samaisām un šo masu uzziežam uz zoss no visām pusēm. Ietinam pārtikas plēvē, liekam vairākas stundas vai uz nakti ledusskapī un ļaujam gaļai pietiekoši piesātināties.
Nākošais solis būs zoss piepildīšana ar āboliem. Ja āboli ir mazi, varam izmantot tos nesagrieztus, bet lielākus ābolus sagriežam mazākus. Vēdera atveri varam gan aizšūt ar diegu, gan sastiprināt ar zobu kociņiem.
Sagatavoto zosi liekam maisiņā tā, bet cenšamies, lai nebūtu pārāk pieguļoši un paliktu arī brīvas vietiņas, maisiņu cieši aizsienam, 180 grādos cepam pusotru stundu, pēc tam uzmanīgi maisiņu pārgriežam, gaļu apslakām ar maisiņā esošo sulu un turpinām cepšanu vēl aptuveni 30 minūtes jeb, kamēr gaļa pilnībā gatava un āda pietiekoši nobrūninājusies. Pēc izcepšanas pārgriežam un izņemam diegus, novietojam zosi piemērotā traukā un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!