Ļoti garda un aromātiska piedeva ēdieniem, kura priecēs ikvienu kulināru ar sākotnēji saldenas garšas un pikantas pēcgaršas aromātu. Ne mazāk pievilcīga šī recepte būs tiem, kuriem radušās problēmas ar sīpolu uzglabāšanu, jo šoreiz piedāvātais risinājums būs gan efektīvs, gan vienkāršs. Ja vēl neesat mēģinājuši, sāciet ar mazumiņu.
Izmantosim 1 sīpolu un sev tīkamu daudzumu sāls.
Sīpolu rūpīgi attīrām no visa liekā, sagriežam 4 daļās, atdalām no tām loksnītes, atstatus vienu no otras izkārtojam tās cepešpannā (varat ieklāt tajā arī cepampapīru) vai uz restītes, liekam cepeškrāsnī un 100-120 grādu temperatūrā, izmantojot arī ventilāciju vai citas kaltēšanai piemērotas krāsns funkcija, kaltējam aptuveni 2 stundas.
Mūsu mērķis ir izkaltēt sīpolus čipsu kraukšķīgumā, bet noteikti rēķinieties, ka sīpolu gabaliņi ir atšķirīga biezuma (sulīguma) un daļa var izkaltēties ātrāk.
Noteikti sekojiet notiekošajam, jo katrai krāsnij ir sava specifika un, iespējams, kādā pietiks ar 60-70 grādu temperatūru, vēl kādai kaltēšanas laikā vajadzēs turēt durtiņas viegli pavērtas. Tāpat var sanākt, ka čipsu maliņas būs vairāk nobrūninājušās, tāpēc tās varat atlauzīt un samalt vai saberzt atsevišķi no gaišajām, kuras saglabājam kā čipsus, piemēram, izmantošanai zupās.
Noteikti apzināsimies, ka vislabāk tomēr šādus čipsus būs gatavot žāvētājā vai, kas ir ne mazāk populāri, izmantojot aerogrilu. Kā jau minējām, kaltētos čipsus varat izmantot gan nesasmalcinātus, gan saberzt piestā, bet pulveri iegūsim, ja saberzto papildus samalsim kafijas dzirnaviņās. Šajos procesos pievienojam arī sev tīkamu daudzumu sāls un tad, ja vēlaties, šādu piedevu varam dēvēt arī par aromatizētu sāli vai sīpolu sāli.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!