Par adžiku mēdzam uzskatīt visas tās dārzeņu mērces, kuru gatavošanā tiek izmantoti asie čili pipari. Esam pieraduši arī pie adžikas sarkanās krāsas, bet ne vienmēr adžikas sastāvā ir jābūt tomātiem un, ne vienmēr arī adžikai jābūt sarkanā krāsā. Arī šoreiz piedāvāto adžiku varat gatavot ar citas krāsas asajiem pipariem un citas krāsas papriku, jo vēl viena adžikas pievilcība ir bagātīga vitamīnu klātbūtne tajā.
Ja vēlaties vēl nedaudz piesātinātāku krāsu, varat pievienot arī nedaudz upenes, bet tas nav obligāts papildinājums. Ja šādi gatavotu adžiku vēlaties gatavot ziemai un lielākos daudzumos, pēc pagatavošanas ļaujiet tai bļodiņā diennakti piesātināties, pēc tam lieciet sterilizētās burciņās, cieši aizvākojiet un uzglabājiet vēsā vietā. Vēl viena alternatīva ir pagatavotās adžikas novārīšana 10-15 minūtes (atkarībā no apjoma) un verdošās mērces salikšana burciņās. Visos gadījumos galvenie konservanti būs cukurs, sāls un pikantie dārzeņi.
Izmantosim 250 gramus jāņogas, 2 paprikas, 2 asos čili piparus, 6 ķiploka daiviņas, pa 5 zariņiem dilles un baziliku, 100 gramus cukuru un 1 tējkaroti sāls.
Jāņogas nomazgājam, attīrām un sablendējam biezenī. Nākošajā piegājienā sablendējam attīrītu papriku un asos čili piparus, necentieties masu veidot pārāk smalki viendabīgu, jo varat atstāt tajā arī rupjākus dārzeņu gabaliņus. Jāņogu un dārzeņu masu apjomiem vajadzētu būt aptuveni vienādiem.
Trešajā piegājienā rupjāk sablendējam dilles, baziliku un attīrītus ķiplokus. Ceturtajā piegājienā blendera traukā liekam visu iepriekš sablendēto, pievienojam sāli, cukuru un vēlreiz kārtīgi sablendējam visu viendabīgā masā. Šajā brīdī adžika ir gatava lietošanai un varat to izmantot kā mērci gan gaļas, gan zivju ēdieniem vai vienkārši tajā apmērcēt maizes gabaliņus vai cita veida uzkodu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!