Gards un aromātisks rabarberu pīrāgs, kura receptes nosaukumā vairāk vēlējāmies uzsvērt dažas rabarberu pīrāgu savādākas gatavošanas nianses, nevis kādas lietuviešu nacionālās virtuves īpatnības. Šāda veida recepšu nosaukumi bieži vien top kādā kafejnīcā, kura pat var neatrasties receptes nosaukumā minētajā valstī, jo nosaukuma autors vienkārši ir viesojies Lietuvā un tieši tur guvis iedvesmu ko līdzīgu pagatavot savā ēdināšanas iestādē.
Mīklai vajadzēs 250 gramus miltus, 100 gramus sviestu, 1 olu, 60 gramus cukuru un 1 tējkaroti cepampulveri. Mērci gatavosim no 200 gramiem krējuma, 50 gramiem mandelēm, 2 tējkarotēm vaniļas cukura, 2 olām un 1 tējkarotes kanēļa, bet pildījumam izmantosim 500 gramus rabarberus un 200 gramus cukuru.
Rabarberus attīrām, sagriežam mazākos gabaliņos, beram bļodiņā, pievienojam cukuru, apmaisām un ļaujam atsuloties. Mīklai istabas temperatūrā atlaidinātu sviestu sakuļam ar cukuru, pievienojam olu un vēlreiz visu kārtīgi sakuļam. Pievienojam ar cepampulveri sajauktus miltus, apmaisot samīcām visu mīklā un, ja nepieciešams, pievienojam vēl pavisam nedaudz miltus, lai mīksto un nedaudz pie rokām līpošo miklu vieglāk varētu ieklāt cepamformā.
Izmantosim 24 cm diametra sadalāmo cepamformu ieziežam to ar sviestu, viegli pārkaisām ar rīvmaizi, ieklājam mīklu, virs tās izkārtojam sagatavotos rabrberus, pārlejam ar bļodiņā palikušo rabarberu sulu, cepamformu liekam līdz 185-190 grādiem uzkarsētā krāsnī, cepam aptuveni 35 minūtes un neuztraucamies, ka pildījums burbuļos un krāsnī būs daudz tvaika.
Mērcei bļodiņā sakuļam olas, nepārtraucot kulšanu pievienojam krējumu, visu kārtīgi samaisām, noslēgumā iemaisām vaniļas cukuru un kanēli, ne pārāk smalki sadrupinātas mandeles un, kad pīrāgs ir pietiekoši cepies, izņemam to no krāsns, virsū uzlejam sagatavoto mērci un turpinām cepšanu vēl 15-20 minūtes jeb, kamēr mērce pilnībā sabiezē.
Pēc izcepšanas atdzesējam, izņemam no formas, pārkaisām ar pūdercukuru un pasniedzam gardo pīrāgu galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!