No 19. līdz 21. septembrim Latvijas Dabas muzejā norisināsies izstāde „Ārstniecības augi, garšaugi un dažādi netradicionālie dārzeņi”, kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”.
Rudenī, kad īpaši svarīga kļūst imunitātes stiprināšana, piedāvājam apmeklēt izstādi un iepazīt ārstniecības augu daudzveidību, saņemt konsultācijas un uzzināt vairāk par to audzēšanu, vākšanu un lietošanu. Izstādes dalībnieki sola bagātīgu eksponātu daudzveidību, kur līdzās dažādiem ārstniecības augiem būs aplūkojamas gan Latvijā tradicionāli audzētas, gan retāk sastopamas un jaunas, nesen iepazītas, dārzeņu šķirnes.
Saiva Pekuse, dārzniecības „Neslinko” pārstāve, piedāvās apskatīt, iepazīt un pasmaržot gan iecienītus, gan netradicionālus garšaugus, kā arī demonstrēs aso piparu kolekciju un drosmīgākajiem izstādes apmeklētājiem piedāvās degustācijas. Asie pipari ne tikai uzlabo imunitāti, bet arī pārsteidz ar savām garšu īpašībām, krāsu un formu dažādību. Pēdējo gadu laikā tie, savu dekoratīvo īpašību dēļ, arvien plašāk tiek izmantoti arī kā dizaina elementi interjerā un dārza ainavu veidošanā. Savukārt jaunas saldās paprikas un baklažānu šķirnes prezentēs Maija Čerjaka. Darja Jurevic un Elga Bražūne pierādīs, ka Latvijā var audzēt arī eksotiskos augus – pepīno, kivano, momordiku, melotriju, fizāļus, līčtomātus u.c. Izstādē dārzkope Marija Tocupe izrādīs savu pupiņu kolekciju, bet tradīciju piekritējus uzrunās Arvīda Neimaņa piedāvātās vecās kartupeļu, ķiploku un sīpolu šķirnes.
Īpaša vieta izstādē būs veltīta Latvijas tradicionālajiem savvaļas un istabas augiem ar ārstniecisku nozīmi, to lomai mūsu ēdienkartes papildināšanā. Dārzkope ar daudzu gadu pieredzi, Sarma Zarčinska, prezentēs smaržīgās pelargonijas, bet Rita Armulika priecēs ar veselības tējām, ko pati ievākusi Latvijas pļavās.
Izstādi aicināti apmeklēt gan pieredzējuši dārzkopji, gan iesācēji, kas meklē jaunas dārzeņu variācijas un šķirnes. Prasīgus gardēžus ieinteresēs Latvijas garšaugu ekspozīcija, kas izaudzēta pašmāju kolekcionāru dārzos.
Izstādes atklāšana 19. septembrī plkst. 12.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.
Izstādes darba laiks:
19.09. 10.00–19.00
20.09. 10.00–17.00
21.09. 10.00–17.00
Informāciju sagatavoja:
Baiba Krustiņa
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa