Gardi skābēti gurķi, kuru skābēšanā izmantosim arī sinepju pulveri. Kā vienmēr, skābēšanas ilgums būs atkarīgs no temperatūras telpā, kurā notiks skābēšana, jo siltums šajā procesā ir būtiska nepieciešamība. Šoreiz veiksim karsto rūgšanas apturēšanas procesu un burku aizvākosim ar plastmasas vāciņu. Ja vēlaties aizvākot ar metāla vāciņiem, burkās lejiet verdošu sālījumu un, pēc aizvākošanas, grieziet augšpēdus un pārklājiet burku ar segu.
Izmantosim 2,3-3 kg nelielus gurķus, 1 ķiploka galviņu, 5-6 diļļu lietussardziņus, 1-2 mārrutka lapiņas, 6-7 karotes sāls, 15 melno piparu zirnīšus, 3 litrus ūdens, pusotru karoti sinepju pulveri un, ja vēlaties, ķiršu un ozola lapiņas.
Sagatavojam skābēšanai piemērotu trauku (šoreiz 5 litru plastmasas pudele ar nogrieztu virspusi), liekam tajā mārrutku un citas izvēlētās lapiņas sev vēlamā daudzumā, pievienojam rūpīgi nomazgātus gurķus, pārkaisām ar sinepju pulveri, virsū izkārtojam attīrītas ķiploka daiviņas, pārkaisām ar sāli, papildinām ar piparu zirnīšiem, diļļu lietussardziņiem un visu pārlejam ar aukstu ūdeni.
Virsū novietojam atbilstoša lieluma šķīvīti un uz tā liekam slogu. Šādā veidā skābējam siltā telpā 3-4 vai pat 5 dienas, ja gurķi ir lielāki un reizi dienā atvieglojam gāzes burbulīšu noplūdi ar sloga noņemšanu uz īsu brīdi.
Kad skābēšana ir veikta, sālījuma šķidrumu nolejam katliņā, uzvārām un ļaujam pilnībā atdzist. Gurķus nomazgājam, izkārtojam 3 litru vai cita tilpuma burkās, pārlejam ar atdzesēto sālījumu, aizvākojam ar plastmasas vāciņu un, lai izvairītos no rūgšanas atsākšanās, uzglabājam ledusskapī vai citā vēsā vietā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!