Ja smilšu vai citas bezrauga mīklas izmantošana pīrāgu miklai ir visnotaļ ierasta lieta un arī pildījumā izmantoti visparastākie āboli , bet riekstus noteikti nevarētu uzskatīt par ko īpašu , tad par atšķirīgo noteikti jāuzskata bagātīgais pildījuma daudzums un sulīgums , varbūt Šveicei raksturīgā pārpilnība arī ir šī pīrāga nosaukuma pamatā.
Mīklai vajadzēs 3 glāzes miltus , 1 glāzi cukura , 200 gramus sviesta , 2 olas , 1 tējkaroti cepampulvera un trešdaļu tējkarotes vanilīna , bet pildījumam izmantosim 5 ābolus , 4 karotes cukura , 2 karotes miltus un 3 karotes valriekstus.
Trauciņā iesijājam miltus , pieberam cukuru , vanilīnu un cepampulveri , apmaisām , pievienojam gabaliņos sagrieztu mīkstu sviestu un iekapājam to ar nazi mīklā . Noslēgumā piesitam olas un ar mikseri samaisām vai ar rokām samīcām visu mīklā. Samīcīto mīklas bumbu sadalām trijās daļās , no divām samīcām vienu lielāku bumbu un no atlikušās mazu , abas ietinam pārtikas plēvē un uz aptuveni 30 minūtēm liekam ledusskapī.
Ābolus nomizojam, sagriežam mazās šķēlītēs , pieberam cukuru , miltus , apmaisām , pieberam sasmalcinātus riekstus un vēlreiz visu kārtīgi samaisām.
Vispirms izrullējam lielāko mīklas bumbu 0,5 – 1 cm biezā plācenī , ieklājam to cepamformā tā , lai mīklas maliņa pārkārtos pāri formas apmalei . Piepildām ar sagatavoto pildījumu līdz augšai , pārklājam ar izrullētu mazāko mīklas bumbu , paceļam un pārsedzam ar pamatnes apmalēm un abu mīklas plāceņu maliņas saplacinām kopā ar pirkstiem vai dakšiņu .
Virspusē varam novietot nesadrupinātus valriekstus , liekam krāsnī un 160 grādos cepam aptuveni 30 minūtes . Pirms griešanas ļaujam nedaudz atdzist.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!