Liellopu gaļas sautēšana ir izteikti laikietilpīgs process, kuru nevajadzētu apzināti steidzināt. Vēl vairāk, ja jums ir vairāk brīva laika, cepeškrāsns temperatūru varat tieši pazemināt (līdz 140-150 grādiem) un sautēt gaļu kaut 10 stundas. Protams, daudz būs atkarīgs no gaļas kvalitātes, tomēr šoreiz akcentu liksim uz neparasto gatavošanas tehnoloģiju un gardo papildinājumu, kas arī piedos gaļai īpaši gardu pikantumu.
Izmantosim 2,5 kg liellopu gaļas, 400 gramus savā sulā un bez miziņas konservētus tomātus, 3 lielus sarkanos sīpolus, 4 Šalotes sīpolus, 8 ķiploka daiviņas, 6 timiāna zariņus, 5 rozmarīna zariņus, 350 ml sausā sarkanvīna, 6 karotes olīveļļas, 1 karoti mārrutkus, 3 lauru lapiņas, 4 tējkarotes čili piparu pārslas un ceturtdaļu tējkarotes sāls.
5 ķiploka daiviņas piestā saspaidām, pievienojam sāli, vēlreiz visu saspaidām, pievienojam 2 rozmarīna zariņu lapiņas un 3 timiāna zariņu lapiņas, vēlreiz visu saberžam un uzziežam šo masu gaļas gabala vienā pusē. Gaļas gabalu, ar apziesto virsmu iekšpusē, aizlokām ruletē un sasienam to ar pārtikas auklu. Gaļu liekam sautēšanai piemērotā katlā ar tajā uzkarsētu olīveļļu un apcepam no visām pusēm līdz vieglai garoziņai.
Pēc tam pievienojam pusgredzenos sagrieztus abu veidu sīpolus, atlikušos ķiplokus, atlikušos garšaugu zariņus, konservētos tomātus ar visu sulu, lauru lapiņas, pielejam sarkanvīnu un 200 ml karsta ūdens, pārsedzam katliņu ar vāku un izkarsējam visu vēl 2-3 minūtes. Noņemam no uguns, pievienojam čili pārslas, mārrutkus, pārsedzam katlu ar vāku, dubulti ietinam folijā un liekam līdz 170 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī.
Pēc 60-90 minūtēm foliju noņemam, liekam katlu atpakaļ krāsnī un turpinām sautēšanu vēl 60-90 minūtes jeb, šajā laikā sekojam gaļas gatavībai un beidzam cepšanu tikai tad, kad gaļa pilnībā gatava.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!