Marinējot tomātus, plašu dārzeņu klāstu tiem varam pievienot ne vien papildus garšu nodrošinājumam, bet arī kā uzturā izmantotus marinējumus. Kā parasti, ja līdz šim vēl neesat mēģinājuši samarinēt šeit aprakstīto, varat sākt ar mazumiņu un eksperimentam izmantot 2 litru burciņu.
Izmantosim 1,2 kg tomātus, 1 papriku, 1 sīpolu, 1 burkānu, 3 pētersīļa zariņus, 1-2 diļļu ”lietussardziņus”, 3 ķiploka daiviņas, 2 lauru lapiņas, 4 melno piparu zirnīšus, 40 gramus sāls, 55 gramus cukura, 4-6 cm garu mārrutka saknīti, 1 vai mazāku daudzumu aso čili piparu un 40 ml galda etiķa(9%).
Dārzeņus nomazgājam, sīpolu un burkānu nomizojam, papriku sagriežam pusītēs, iztīrām un sagriežam mazākos gabaliņos. Tomātu ziedkātiņa vietu viegli sadurstām ar zobu kociņu, kas ir viens no veidiem, lai tomāti marinādē neieplaisātu. Sīpolu un burkānu sagriežam ripiņās, ķiplokus nomizojam, bet čili piparu ar visām sēkliņām sagriežam plānos gredzenos.
Kārtīgi iztīrītas vai sterilizētas burkas dibenā liekam pētersīļa zariņus, 1 vai 2 diļļu ”lietussardziņus”, čili piparus, pa dažām burkānu un sīpolu ripiņām, 4-6 cm garu (atkarībā no resnuma) mārrutka saknīti, piparu zirnīšus (ja izmantosiet lielāku daudzumu čili, piparus varat neizmantot). Atlikušo burkas tilpumu piepildām ar tomātiem un starp tiem ievietojam atlikušos, burkānus un sīpolus, kā arī papriku.
Lejam burkā verdošu ūdeni, vienkārši pārsedzam ar vāciņu un ļaujam aptuveni 30 minūtes applaucēties. Pēc tam šķidrumu nolejam katliņā, liekam uz uguns, pievienojam sāli, cukuru un apmaisot sagaidām vārīšanās sākumu. Etiķi lejam tieši burkā, pēc tam pielejam katliņā novārīto šķidrumu, burku cieši aizvākojam (šoreiz skrūvējamais vāciņš, bet varat izmantot arī citus aizvākošanas veidus), apgriežam augšpēdus, pārklājam ar segu un ļaujam pilnībā atdzist. Varam ziemai uzglabāt arī virtuves pieliekamajā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!