16.jūnijā plkst.16.00 Rīgā, Smilšu ielā 20 Vokālā akadēmijas vadītājs Dr.paed. Edgars Kramiņš aicina uz Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas “Harmonija” audzēkņu koncertu.
Koncertā iekļautas latviešu dziesmas, kuras skanējušas valsts pastāvēšanas 100 gados un raksturojušas tautas centienus sākot no klaušu laikiem līdz pat šobrīd sabiedrībā valdošajai depresijai un morālo vērtību devalvācijai.
Koncerta pirmajā daļā skanēs karavīru, sērdieņu un tēvzemes mīlestības apliecinošas tautas dziesmas un Latviešu komponistu kamermūzika, sākot ar Jāzepu Vītolu, Emīlu Dārziņu, Alfrēdu Kalniņu un brāļiem Mediņiem līdz pat Romualdam Kalsonam, Pēterim Plakidim un Maijai Einfeldei. Savukārt, koncerta otrā daļa ir atvēlēta latviešu komponistu teātra mūzikai. Uz skatuves atdzīvosies tēli no izrādēm „Sprīdītis”, „Princis un ubaga zēns”, „Lilioms”, dziesmu spēlēm „Seši mazi bundzenieki”, „Meldermeitiņa”, „No saldenās pudeles”, „Trīnes grēki”, mūzikliem „Agrā rūsa”, „Šerloks Holmss”, „Eslingena”, rokoperām „Sfinksa” un „Lāčplēsis”. Dziesmu skanējumu papildinās gan nostalģiski monologi un asprātīgi dialogi, gan raibs skatuves kustību spektrs, uzburot Latvijas sabiedrības izjūtu portretējumu 100 gadu garumā.
Visi koncerta dalībnieki, neatkarīgi no savas pamatnodarbošanās, balss akustisko struktūru pilnveido Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijā “Harmonija” pedagogu Edgara Kramiņa, Aivara Krancmaņa, Anitas Morozovas, Aija Veismanes – Garkevičas un Franča Gaiļus vadībā, strādājot pie izpildošās meistarības elementu – elpošanas, artikulācijas, ķermeņa motorikas, fonētiskās dzirdes, redzes un citu sajūtu konsolidācijas. Savukārt, skatuviskās iemaņas aktiermeistarības, runas un kustību jomā dalībnieki pilnveidojuši režisores Birutas Baumas, aktrises Sandras Volšteines un horeogrāfes Paulas Gorobecas vadībā.
Vokālās akadēmijas vadītājs Edgars Kramiņš izglītības ceļu uzsācis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas Zēnu kora klasē. Profesionālo izglītību ieguvis Krievijas Teātra mākslas institūta Muzikālā teātra fakultātē, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas vokālās pedagoģijas akadēmiskajā un profesionālajā programmā un Latvijas Universitātes maģistra un doktorantūras studiju programmās. 2005. gadā ieguvis pedagoģijas zinātņu doktora grādu. Radošās darbības pirmā desmitgade saistīta ar režisora darbu Nacionālajā operā, aktiera, režisora un mākslinieciskā vadītāja pienākumu veikšanu Rīgas Muzikāli poētiskajā teātrī. Šobrīd aktīvi darbojas vokālajā pedagoģijā un līdzās konsultanta pienākumu veikšanai, piedalās dažādu konkursu žūrijās. Ir Vokālās akadēmijas dibinātājs, retorikas rokasgrāmatas „Runāsim skaidri, spilgti, iedarbīgi!” un vairāku zinātnisko publikāciju autors. Darbojas tādās sabiedriskās organizācijās kā Latvijas Teātra darbinieku savienība, Aleksandra Čaka biedrība, Austrijas un Eiropas Balss skolotāju asociācijās un kopš Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības atjaunošanas 2009. gadā ir tās priekšsēdētājs.
Koncertmeistars Francis Gaiļus profesionālo izglītību ieguvis Emīla Melngaila Liepājas Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Brēmenes Mākslu augstskolā (Hochschule für Künste Bremen) Vācijā. Savas koncertmeistara prasmes papildinājis pie Intas Villerušas un Ausmas Borskas Latvijā, pie prof. Čarlza Spencera (Charles Spencer) un KS Gundulas Janovicas (Gundula Janowitz) meistarklasēs Frankfurtē pie Mainas, Vīnē, Gutenšteinā, Passavā. Kopš 2004.gada brīvmākslinieka statusā uzstājas klavieru duetā kopā ar dzīvesbiedri Sanu Villerušu, piedaloties starptautiskajos konkursos Oslo (Norvēģija) un Vālbergā (Francija). Kopš 2018.gada maija, pēc 26 gadu prombūtnes, atgriezies uz dzīvi Latvijā un ir Vokālās akadēmijas koncertmeistars.
Ieeja koncertā bez maksas.