Esam apkopjuši lielu daudzumu praktisku ideju gan lauku , gan pilsētas dārzu labiekārtošanai. Esam centušies vienuviet apkopot aktuālās dārzu dizaina tendences un latviskās ainavas pievilcību. Vairumu no idejām varat aplūkot rakstam pievienotajā galerijā , bet katrā rakstā būs arī pa kādam ikdienā noderīgam padomam.
Zem lieliem kokiem – ozoliem, liepām, bērziem – nekas labs neaug, tāpēc dārziņu nevajadzētu plānot tuvu tiem ,bet tā varētu būt lieliska piknika vieta ,kurā atliks tik vien kā regulāri nopļaut zāli .
No vecā dārza jāpaņem tradicionālās ziemcietes – kurpītes, lilijas, rudbekijas, asparāgi, flokši un pujenes. Vecās šķirnes ir izturīgas. Tās izrok, no sakņu kamola iztīra gārsas un izveido nostalģisku lauku sētas dārza stūrīti.
Ēka var atrasties centrā. Ja zemes gabals ir neliels, apkārt namam paliek vienīgi skrejceļš kā stadionā. Māja var tikt iedziļināta, atstājot lielāku priekšdārzu, kas pasargās no ceļa putekļiem un trokšņa. Ja ceļš nav intensīvi noslogots, māju var būvēt tuvāk pie tā. Būs īsāks iebraucamais ceļš sētā, un aiz mājas būs kluss paradīzes nostūris. Bieži kļūdāmies, emociju un rosības iespaidā dārzu sākot veidot no vidus. Patīk ceriņš vai roze – un tā tiek ielikta centrā! Beigās – ej kā gribi, tik un tā līkums jāmet.
Optimāli dārza ierīkošanu vajadzētu sākt no dārza malām. Vīziju var veidot, ja māja jau gatava. Skatoties pa logiem, jo īpaši pa otrā stāva logiem, var fantazēt, ko gribas redzēt, kā arī jāatrod laiks un pacietība pētīt (ģeogrāfiskos apstākļus), vērot (sauli un debesis) un novērtēt (augsnes īpašības).
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!