Miniatūrais recepepšu nosaukumos nozīmē ne vien to, ka ēdiens no ikdienišķā atšķirsies ar lielāku izsmalcinātību, bet arī to, ka tā gatavošana prasīs sevišķu rūpīgu pieeju. Piemēram, ar pirkstiem 40-45 šādus, 2 cm garus, tītenīšus būs neiespējami aizlocīt un tam izmantosim koka iesmiņu. Runājot par pildījumu un mērci, šoreiz aprakstīsim visnotaļ veģetāru kāpostu tīteņu variāciju, tāpēc citās reizēs paši varēsiet paeksperimentēt ar ierastāku pildījumu.
Vajadzēs 10 kāpostu lapiņas, 200 gramus šampinjonus, 1 sīpolu, augu eļļu, 120 gramus prosas putraimus, gaļas vai dārzeņu buljonu, sāli un piparus, bet mērci gatavosim no 30 gramiem saldētu ķiršu, 15 gramiem cukura, 30 ml sarkanvīna, 5 krustnagliņām, 4 aromātisko piparu zirnīšiem un 5 gramiem kukurūzas cietes.
Pannā uzkarsētā augu eļļā apcepam sīkāk sagrieztus sīpolus ar sīki sagrieztām sēnēm, pēc tam pievienojam sāli, piparus un novārītu prosas biezputru. Apmaisot visu nedaudz izkarsējam, pēc tam sasmalcinām ar blenderi, lai nepaliktu lielāku gabaliņu.
Kāposta lapiņas izkarsējam mikroviļņu krāsnī vai applaucējam ar verdošu ūdeni tā, lai tas kļūtu pietiekoši mīkstas mazo tīteņu locīšanai. No sagatavotajām kāpostu lapiņām atgriežam aptuveni 2,5X3,5 cm lielus gabaliņus, katrā ievietojam pa pikucim pildījuma masas, rūpīgi satinam un, ar koka iesmiņa palīdzību, galos ielokām maliņas uz ”caurulītes” iekšpusi. To darām īpaši rūpīgi, lai tālākajā gatavošanas procesā gana šķidrais pildījums neiztecētu ārā.
Sagatavotos tītenīšus izkārtojam atbilstoša lieluma vārīšanai piemērotā traukā vai platākā katliņā, pārlejam ar buljonu un novārām 10-15 minūtes. Paralēli, citā traukā, gatavojam mērci – mazā katliņā lejam vīnu, pievienojam ķiršus, cukuru, garšvielas, sagaidām vārīšanās brīdi, iemaisām ūdenī izšķīdinātu cieti un ņemam nost no uguns.
Novārītos tīteņus pasniedzam galdā uz šķīvja, vienā pusē uzlejam sagatavoto mērci, otrā krējumu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!