Šāda veida plācenīši parasti ir kāda Austrumu vai Kaukāza tautu tradicionālās virtuves ēdienu atvasinājumi. Tas saistīts ar to, ka tradīcijas prasa gana precīzu specifisku produktu izvēli, kas mūspusē ne vienmēr būs realizējams. Šajā receptē aprakstīsim vairākām tautām raksturīgo Hičinu recepti. Tajā būtiska ir sāļo siera vai biezpiena šķirņu izvēle, arī kefīru var aizvietot ar jebkuru, līdzīgas konsistences skābpiena produktu, tāpēc produktu izvēlē nebaidieties rīkoties atbilstoši savām iespējām.
Izmantosim 380 gramus miltus, 300 ml kefīru, pusi tējkarotes sodas, šķipsniņu sāls, 250 gramus sālījumā nogatavināta svaigo (brinza, feitaki, u.tml.) vai cita veida mīkstāku sieru vai treknu graudaino biezpienu, 250 gramus vārītus kartupeļus, 3 ķiploka daiviņas un 100 gramus sviestu.
Kartupeļus liekam vārīties. No kefīra, sodas, sāls un miltiem iemaisām mīkstu mīklu, procesa gaitā 5-7 minūtes ”izklapējot”, samīcām to bumbā un ļaujam 20-30 minūtes norūgt.
Citā bļodiņā beram mazākos gabaliņos sagrieztu sieru, piespiežam vai pierīvējam ķiplokus, pievienojam karstus novārītos kartupeļus un sastampājam visu biezenī.
Kad viss sagatavots, mīklu sadalām iespējami vienādās, mazākās daļās, katru saritinam mazā bumbiņā un sagatavojam līdzīgu daudzumu, aptuveni līdzīga lieluma, kartupeļu masas bumbiņas. Mīklas bumbiņas ar rokām saplacinām plācenītī, uz katra liekam pa kartupeļu masas bumbiņai un plācenīša maliņas saplacinām ”maisiņā”.
Sagatavotos veidojumus ar rokām uzmanīgi saplacinām plācenītī un nesteidzoties plāni izrullējam. Liekam tos sausā pannā un apcepam no abām pusēm līdz vieglam zeltainumam. Pēc izcepšanas ar otiņu bagātīgi apziežam ar izkausētu sviestu, pārlokām uz pusēm vai ceturtdaļās, izkārtojam kaudzītē un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!