Uzņēmums “EcoLead”, piesaistot Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda līdzekļus, 16.martā Kalnciemā, objektā, kurā iecerēts izveidot nolietotu akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, uzsācis ražošanas ēkas pārbūves 1.posma darbus, izmantojot zaļā iepirkuma principus. Tos veiks būvnieks SIA “INOS”, kurš tika izraudzīts iepirkuma kārtībā, savukārt būvuzraudzību nodrošinās SIA “VP Birojs”.
Rekonstrukcijas darbi ieplānoti 6420 kvadrātmetru apmērā. Tiks nojauktas nevajadzīgās un bīstamās konstrukcijas, būvgružus utilizējot saskaņā ar Zaļā iepirkuma prasībām. Tiks attīrīta un sakopta būvei pieguļošā teritorija. Tiks atjaunoti ražošanas ēku jumti, sienas un grīdas. Objekts tiks pievienots ūdens apgādei, kanalizācijai, kā arī gāzes apgādes vadam.
2017. gada 10. martā SIA “EcoLead” noslēdza līgumu ar V/a “Centrālā finanšu un līgumu aģentūra” par projekta “Metālu ražošanas nozares uzņēmuma SIA “EcoLead” saimnieciskās darbības paplašināšanu, izveidojot ražošanai nepieciešamās industriālās telpas Jelgavas novadā un radot jaunas darba vietas” īstenošanu ar Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda līdzfinansējumu. Kopš līguma noslēgšanas ir apritējis tieši gads, kura laikā ir noformēti visi nepieciešami dokumenti, izraudzīts būvnieks un šobrīd objektā tiek uzsākti ēkas pārbūves 1.posma darbi.
Atgādinām, ka Kalnciema iedzīvotāji (Žanna Ņečiporuka, Ivans Ņečiporuks, Gaļina Bušmane, Tatjana Daņilova, Antoņina Zelča, Andrejs Tračums, Aigars Sukters, Sergejs Hramčenko, Valentīnaa Amirova) un Vides aizsardzības klubs iesniedza Administratīvajā tiesā prasību atcelt Jelgavas novada domes 2015.gada 28.janvāra lēmuma par nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcas izveidi Kalnciemā. Jelgavas Administratīvā rajona tiesa pēc vairāku mēnešu ilgstošas tiesvedības iedzīvotāju un Vides aizsardzības kluba prasību pilnībā noraidīja.
Lai gan tiesvedība jau vairākus gadus aizkavē “EcoLead” ieceri Kalnciema rūpnieciskajā zonā izveidot nolietu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, uzņēmuma investori ir apliecinājuši, ka netiek izskatīta iespēja pārcelt iespējamo ražošanu uz kādu citu vietu.
“Cietēji ir ne tikai rūpnīcas investori, bet arī valsts un pašvaldība, kas neiegūst nodokļu ieņēmumus, vietējie iedzīvotāji, kas varētu strādāt turpat Kalnciemā, kā arī visa Latvijas vide, jo esošā un nesakārtotā nolietoto akumulatoru aprite ir bīstama visiem Latvijas iedzīvotājiem,” uzņēmuma “EcoLead” pozīciju skaidro biroja vadītāja Žanna Skačkova.
“EcoLead” plānoja jau 2016.gada sākumā Kalnciema rūpnieciskajā zonā (Jelgavas ielā 21) atklāt rūpnīcu, kurā pārstrādātu līdz 15 000 tonnas akumulatoru gadā, saražojot 8 700 tonnu svina. Uzņēmēji šajā projektā bija iecerējuši ieguldītu 8,5 miljonus eiro. Rūpnīca plānoja nodarbināt 42 darbiniekus. Šobrīd, līdz ar ieilgušajiem tiesu darbiem, plānotie termiņi tika pagarināti.