Gardi un neparastāk pagatavoti pelmeņi. Pēdējās desmitgadēs attieksme pret veikalos nopērkamajiem pelmeņiem ir būtiski mainījusies uz labo pusi, bet vienlaikus daudzas saimnieces ir lieliski arī pašas apguvušas gardu pelmeņu gatavošanas prasmes un pārliecinājušās, ka gatavošana nav sarežģīta un rezultāts vienmēr būs kvalitatīvāks par veikalā pirkto.
Mīklu gatavosim no 4 olu dzeltenumiem, 1-2 olas baltumiem mīklas apziešanai, 1 glāzes ūdens, sāls un miltiem tik daudz, cik varēsim iemaisīt. Pildījumam vajadzēs 400 gramus malto gaļu (cūkas, liellopu vai jaukto), 100 gramus pētersīļus vai 150 gramus spinātus (tieši spinātus izmanto tradicionālajā receptē), 1 sīpolu, sāli, baltmaizes bulciņu un 100 gramus piena tās izmērcēšanai.
Mīklai traukā liekam olu dzeltenumus, pielejam ūdeni, pievienojam sāli, iemaisām miltus, samīcām visu mīklā, pārsedzam ar dvieli un pagaidām noliekam maliņā.
Izmērcēto baltmaizi, sakapātus pētersīļus, sīki sagrieztu sīpolu pievienojam maltajai gaļai, pievienojam sāli un visu kārtīgi apmaisām viendabīgā masā.
Mīklu plāni (jo plānāk, jo labāk) izrullējam taisnstūra formā, vienu garo malu viegli apziežam ar sakultas olas masu, veidojam no gaļas masas mazas bumbiņas un izvietojam tās mīklas taisnstūra garās malas vienā pusē, tuvāk centram, nelielā attālumā vienu otras.
Mīklas plāceni satinam ruletē vai pārsedzam bumbiņas ar vienu mīklas taisnstūra malu vairākos locījumos(gan tinot ruletē, gan pārlokot, sākam ar to malu, kura nav apziesta ar olu masu, jo tai jāpilda līmes funkcija) un visu cieši pieblietējam. Bumbiņu atstarpes ar pirkstiem viegli saspiežam, ar nazi sagriežam iegarenu pelmeņu formā, ar dakšiņu saplacinām veidojumu galus un, kad šādi esam sagatavojuši visus pelmeņu, liekam tos katliņā ar verdošu ūdeni (ja nepieciešams, piemaisām arī sāli vai garšvielas), vārām, kamēr pelmeņi uzpeld un pasniedzam gardos pelmeņus galdā ar sev tīkamiem papildinājumiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!