Atkal jauna galerija un 25 interesantas idejas dārzam tajā , bet ievadā noderīga informācija par dzīvžogiem. Kad vislabāk stādīt dzīvžogu? Cilvēki mēdz domāt, ka vislabāk dzīvžogus stādīt pavasarī, taču to var darīt gan pavasarī, gan vasarā, gan rudenī, – viss atkarīgs no stādmateriāla. Konteineros audzētus augus, kuriem ir ļoti laba sakņu sistēma (to netraumē arī stādot), nav jābaidās stādīt pat karstā jūlija saulē. Ja iecerēts stādīt lapu kokus, kas nav audzēti konteineros, to vislabāk ieplānot pavasarī līdz lapu plaukšanai, bet skujkokus – līdz maija beigām, jūnija sākumam.
Vai var stādīt dzīvžogu pie paša žoga, ja mājās ir suns? Ja mājā ir suns, labāk starp žogu un dzīvžogu atstāt vietu takai. Lielam sunim nepieciešama lielāka, vismaz 70 cm plata taka, mazākam – ap 50 cm plata. Lai neciestu dzīvžogs, to var stādīt arī ārpus sētas: pirmie zariņi izaug cauri žogam un to notušē, un suns šādu dzīvžogu neapskādēs. Tiesa, redzēt, kas notiek uz ielas, suns nevarēs.
Starp citu, cieši līdzās žogam nevajadzētu stādīt dzīvžogu arī tad, ja žogs ir blīvs, – tad augi cietīs no gaismas trūkuma.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”926″ gal_title=”darzi424″]