Tā kā ripiņas sagriezti gurķi lieliski atbilst ierastajiem kanapē izmēriem, šādi marinētus tos dēvē gan par kanapē, gan sviestmaižu gurķīšiem. Šoreiz paeksperimentēsim ar bagātīgu garšvielu piedevu klāstu, kas līdz ar kraukšķīgumu, piedos gurķiem saldskābu garšu un būtiski ir izmantot tieši zemas koncentrācijas (6%) ābolu etiķi.
Izmantosim 1 kg gurķus, 2 – 3 sīpolus, 2 – 3 paprikas, 2 – 3 karotes (bez kaudzītes) sāls, 600 ml ābolu etiķa (6%), 400 – 550 gramus cukura, 1 tējkaroti fenheļa, anīsa vai diļļu sēkliņas, 2 – 3 karotes sinepju sēkliņas, 2 – 3 krustnagliņas un 10 – 12 aromātisko piparu zirnīšus.
Gurķus ieberam dziļākā bļodiņā, pārlejam ar verdošu ūdeni un applaucējam aptuveni 2 minūtes. Papriku un sīpolus sagriežam salmiņos, bet applaucētos gurķus aptuveni 5 mm biezās ripiņās. Beram visu bļodiņā, pievienojam sāli un kārtīgi samaisām. Virspusē uzliekam šķīvi, virs tā ap 2 kg smagu slogu un liekam šādi noslogotos dārzeņus uz 10 – 12 stundām ledusskapī atsuloties.
Pēc tam nolejam radušos šķidrumu un dārzeņus noskalojam aukstā ūdenī. Šādas procedūras mērķis ir arī pārmērīgā sāls daudzuma noskalošana, ja būsiet piebēruši to par daudz, tāpēc varat pārmērīgi sāļus dārzeņus arī nedaudz izmērcēt.
Katliņā vai ķipītī lejam ābolu etiķi, pievienojam cukuru, fenheļa un sinepju sēkliņas, piparu zirnīšus, krustnagliņas, liekam katliņu uz uguns un apmaisot dažas minūtes novārām, kamēr cukurs pilnībā izkūst. Verdošo marinādi pārlejam uz citā katliņā ievietotiem dārzeņiem, liekam to uz uguns, pēc vārīšanās sākuma novārām 2 – 3 minūtes un nekavējoties pārliekam sterilizētās burciņās. Cieši aizvākojam, apgriežam burciņas augšpēdus, pārklājam ar segu un ļaujam pilnībā atdzist.
Degustēt vislabāk ne agrāk kā pēc 2,5 – 3 nedēļām, bet uzglabāt droši varam 8 – 9 mēnešus. Pāri palikusī marināde lieliski iederēsies dažādu salātu papildināšanai.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!