Lai gan receptes nosaukums skan neparasti, praksē tas atšifrējams vienkārši, jo izmantosim to ūdeni, kurš ir pašos gurķos. Protams, tas visvairāk būs pāraugušos un citādi ”ūdeņainos” gurķos, tāpēc nebūs praktiski nekvalitatīvus dārzeņus pirkt, bet katrs dārznieks noteikti pratīs novērtēt šo interesanto ideju.
Process ir patiešām vienkāršs, bet sālītie gurķi īpaši gardi. Jāpiebilst, ka sālot gurķus šādā veidā, varat paeksperimentēt arī ar citiem ūdeņainiem dārzeņiem. Sāciet ar 1 litra burciņu un paeksperimentējiet.
Divām 1 litra burciņām izmantosim 1 kg kvalitatīvus gurķus, 1 karoti sāls, 1 buntiņu dilles un 1 ķiploka galviņu, upeņu, aveņu, vīnogu vai citas piemērotas lapiņas un atbilstošu daudzumu nestandarta gurķus. Ja vēlaties, papildus aromātam varat pievienot arī nedaudz vīnogas.
Nestandarta gurķus rupji sarīvējam, pieberam sāli proporcijā – 1 karote sāls uz 1 litru sarīvētās masas. Samaisām un ļaujam atsuloties. Ķiploku galviņu sadalām daiviņās un tās attīrām. Sterilā burciņā liekam sagatavotās ogu krūmu lapas (var upeņu, aveņu vai ābeles, mārrutku, u.tml.), pievienojam dažas rupji sagrieztas ķiploka daiviņas un, ja vēlaties, saujiņu vīnogas.
Izvēlētos kvalitatīvos un nelielos gurķus kārtīgi nomazgājam, horizontāli izkārtojam burciņā, virsū liekam sarīvēto gurķu masu ar visu sulu, kārtīgi pieblīvējam, virspusē saliekam vēl mazumiņu ogu krūmu lapiņas un ķiploka daiviņas , bet visu kārtojumu noslēdzam ar bagātīgu kārtējo sarīvēto masu. Kārtīgi sablīvējam, pielejam sulu, cieši aizvākojam ar plastmasas vāciņu un liekam burkas ledusskapī vai citā vēsā vietā.
Šādi gurķi būs gardāki, sākot ar pirmo sālīšanās nedēļu noslēgumu jeb kā visi tradicionāli mazsālītie gurķīši. Patiesais gardums parādīsies pēc 1 – 2 mēnešiem, bet pēc atvēršanas gan vēlams burciņu iztukšot dažu dienu laikā, lai gurķi nesaskābtu.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!